Trápí vás alergie?

Jaro a léto jsou obdobím dlouhých dnů, sluníčka, zeleně a také květin. Bohužel ne pro všechny jsou tyto roční doby důvodem k radosti. Těšit se můžete na čerstvé ovoce, zeleninu a spoustu dalších zajímavých věcí, ale sezónní alergie mezi ně nepatří. Neustálé kvetení stromů, bylin a travin způsobuje nepříjemnosti mnoha lidem, a to po poměrně dlouhou dobu. Pokud vás alergie taky trápí, máte spoustu možností, jak s ní zatočit. My se dnes zaměříme na bylinky a přírodní prostředky proti alergii, které vám mohou pomáhat v boji proti nekonečné sezónní rýmě a kýchání.

blossom-gcd67730b2_640

Proč vzniká alergická reakce?

Hlavním viníkem bitvy mezi vašim imunitním systémem a přírodou je pyl. V podstatě pokaždé, když se na jaře a v létě v okolí stromů nebo květin uvolní do vzduchu alergen (např. pyl) o kterém vaše tělo usoudí, že jde o nebezpečnou cizorodou látku, se kterou je třeba bojovat, spustí se vám alergická reakce. Příznaky mohou být mírné - rýma, i když nepříjemná, ale také extrémní - sevře se vám hrdlo a začínáte se dusit. 

Vědci se stále neshodují, proč přesně naše těla takto reagují, ale většina vychází z teorie, že lidský organismus dříve častěji bojoval se škodlivými klíšťaty a dalšími parazity. A protože se naše zdraví i životní podmínky od dávných dob významně zlepšily, imunitní systém se zaměřil na menší hrozby. Tělo je zkrátka příliš horlivé a jakékoli nechtěné hosty v podstatě vyhazuje z domácnosti.

woman-g22429aa04_640

Jaké prostředky proti alergii pomáhají?

Spousta lidí v první chvíli sahá po lécích, kapkách do očí či nosních sprejů, které jsou volně k dostání v lékárnách. Pokud je alergie silná, můžete vyhledat alergologa, který vám předepíše léky přímo na míru. Bohužel spousta z nich jsou poměrně silné dryáky, které vás utlumí a zbaví energie už v tak náročném parném období. 

Příznaky alergie lze zmírnit i úpravou životního stylu. Nezapomínejte na:

  • Pitný režim

Pokud je váš organismus pravidelně vystavován boji s alergeny, je pro něho velmi důležité mít dostatečný pitný režim. Dva litry čisté vody udělají dost, proto myslete na to, abyste je tělu dopřáli. Podpoříte tak funkci ledvin, které pak mohou naplno tělo zbavovat alergenů. Vhodný je i neslazený bylinkový čaj.

  • Vhodnou stravu

V celkovém zdraví člověka patří strava mezi to zásadní. Má podíl na výkonnosti, kvalitě spánku, vzhledu pokožky, vlasů, váze i psychice. Pomáhá vylepšit náladu při boji s alergiemi. Jezte proto zdravě, vyhýbejte se slazeným, přesoleným, tučným a moučným jídlům. Raději zvyšte podíl zeleniny, luštěnin či libového masa.

  • Pravidelné cvičení

I když vás trápí plný nos a oči svědí a napuchají, zkuste se donutit alespoň ke 30 minutám cvičení denně. Mluví se o tom, že při cvičení se vytvářejí protizánětlivé látky v těle, které jsou při boji s alergiemi velmi vítanými pomocníky.

Přizvěte do boje proti alergiím bylinky

flowers-ga026f8c71_640

Obrovskou pomocí při problémy s alergiemi vám mohou být bylinky. Jedná se o přírodní formu léku, která je pro tělo stravitelnější než chemické preparáty, a může být velmi účinná.

Bylinky však mají nejrůznější účinky na tělo, na co se tedy zaměřit? Primárně na ty, které blahodárně působí v těchto oblastech:

Játra

Mezi důležitou součástí boje proti alergiím patří očista jater. Alergie totiž často souvisí s toxickým zatížením organismu. Právě játra jsou orgánem detoxikačním, a starají se o to, aby byl organismus dostatečně pročišťovaný. Jejich žlučové kyseliny mohou navíc ovlivňovat trávení. 

Pro očistu jater sáhněte po bylinkách jako je maralí kořen nebo ostropestřec mariánský. Výbornou volbou je také měsíček zahradní nebo schizandra.

Z našich produktů vám můžeme doporučit: 

Plísně

summer-gb06fb1083_640

Mezi další příčinu možných alergií mohou být i plísně v organismu. Způsobují nejrůznější zátěž pro tělo a vyvolávají spoustu problémů. Zásadní je vědět, že ve zdravém organismu se plísně nedokáží usadit a že se do těla šíří primárně ze střev. Právě plísně provázejí nejrůznější alergie, ale i zánětlivé nemoci, gynekologické potíže a problémy trávicího ústrojí. Proti plísním se výborně osvědčil česnek, houba penízovka a grepová semínka.

Z našich produktů vám můžeme doporučit:

Detoxikace

Při problémech s alergiemi je vhodné zaměřit se také na celkovou detoxikaci těla, zejména na čištění tlustého střeva. Čistá střeva mají na celkové zdraví i alergie významný vliv. Nezapomínejte na to, že právě stravou se do těla dostávají nemoci. Ve střevech se mohou nacházet bakterie, viry, plísně a paraziti, kteří mají na alergiích svůj podíl.

Z našich produktů vám můžeme doporučit:

480_modry-kvet-front-1080x1080-15555829282666-0x720-tt-90

Vitamin C

Vitamin C se považuje za přírodní antihistaminikum - látku, která brání organismus před účinky alergenů. Lépe než v chemických pilulkách si ho dopřejte v přírodní formě - v citrusech nebo třeba v kysaném zelí. Obrovské zastoupení vitaminu C najdete v bobulích jihoamerického ovoce Camu Camu, které si můžete dopřát třeba v dražé Camu Camu Original Uncaria, které slouží i jako náhrada sladkých bonbonů.

V každém případě se zaměřte na to, aby váš organismus oplýval vysokou imunitou a nezanedbávejte detoxikaci. Uvidíte, že alergie budou mít mnohem menší intenzitu, a snad jednoho dne zmizí docela.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení