bylinná kúra Uncaria "CHŘIPKOVÁ POHOTOVOST"

Kód: 3523
–10 %
chripkova pohotovost
–10 % 1 111 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2022

Originální balíček Uncaria Chřipková pohotovost obsahuje bylinné produkty z čisté peruánské přírody. Najdete v něm dvojici čajů Muňa Muňa a Wira Wira, kapsle s bylinou Camu Camu a pryskyřici Dračí krev. Všechny tyto byliny využívají jihoameričtí indiáni v tradiční etnomedicíně. Balení obsahuje 2x 100 g sušených bylin, 150 kapslí a 30 ml pryskyřice.

Sleva 10 % oproti zakoupení produktů samostatně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný balíček Uncaria - Chřipková pohotovost

Speciální bylinný balíček Uncaria “Chřipková pohotovost” obsahuje oblíbené jihoamerické bylinky, které domorodí obyvatelé využívají v etnické medicíně. Vyzkoušejte i vy tyto peruánské poklady na vlastní kůži.

Jaké bylinky v balíčku najdete?

Bylinka Muňa Muňa roste v podobě keříčků vysoko v jihoamerických Andách. Vydává silné mátové aroma. O jejím užití se zmiňují španělští kronikáři již v 17. století. V kombinaci s bylinkou Wira, druhem andské protěže, vzniká směs, která je v chladném vysokohorském klimatu And velmi ceněná a oblíbená a našla své uplatnění v tradiční etnomedicíně horských kultur peruánských a bolivijských And.

  • Wira Wira

Drobná peruánská bylinka Wira Wira, která roste v pohoří Andy. Česky se nazývá Protěž Peruánská, má podobu menšího keříku s výrazným bílým ochmýřením. Využívá se v tradiční etnomedicíně.

Latinským názvem se strom nazývá Myrciaria dubia. Jedná se o menší stromek dorůstající výšky maximálně 5 metrů. Najdete ho v povodí řek v oblastech Peru a Brazílie a oblíbený je hlavně pro své plody. Bobule Camu Camu mají podobu malinkých fialových jablíček. Jsou velmi kyselé, takže v syrovém stavu téměř nepoživatelné. Jejich kyselost už nám napovídá, že obsahují vysoký obsah vitamínu C, až 60x více než klasický pomeranč. Má tak blahodárný vliv na lidské zdraví.

Dračí krev známá též jako Sangre de Drago se získává z kmenů stromu Croton lechleri. Po naříznutí kůry začne proudit z kmene červená pryskyřice, která má barvu podobnou krvi. Tato míza je známá už od roku 1600, kdy ji zaznamenal španělský objevitel a přírodovědec Bernabé Cobo. Popisoval léčivé účinky šťávy, které byly obecně známé kulturám Mexika, Peru a Ekvádoru. 

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Co obsahuje balíček Uncaria “Chřipková pohotovost”?

V balíčku najdete 100 g sušené bylinky Muňa Muňa a 100 g sušené bylinky Wira Wira, které slouží k přípravě odvaru.

Dále se můžete těšit na 150 vegetariánských kapslí Camu Camu Maxi C, z nichž každá obsahuje 500 mg čistých mletých plodů stromu Myrciaria dubia.

Součástí balení je také 30 ml Dračí krve Sangre de drago.

Zaručujeme vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu. Sušené lístky a stonky, jsou ručně pečlivé přebírané, z čerstvého sběru. 

Dávkování:

Muňa Muňa a Wira Wira: Nejčastěji po 3-5 gramů Muňa Muňa a Wira Wira zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku.  Děti od 3 let půl sklenky.

Camu Camu: denně 4-6 kapslí, nejlépe 3x denně po 2 kapsle zapít vodou. 1 kapsle obsahuje 40 mg vitaminu C.

Sangre de drago:

VNITŘNĚ – obvykle se užívá 15-20 kapek denně. K tomuto množství je třeba dojít postupně, zvyšováním dávky od tří kapek první den každý den o 2. Nejlépe je užívat na lačno, rozmíchané v malém množství vody nebo šťávy (1-2 lžíce tekutiny).

VNĚ - k výplachům dutiny ústní a ke kloktání se užívá roztok 3-10 kapek v ¼ sklenky vody. Na rány, popáleniny, pokousání hmyzem a afty se používá neředěné.

Upozornění:

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Složení: Muňa Muňa 100g, Wira Wira 100g, Sangre de drago 30 ml, Camu Camu Maxi C - 150 vegetariánských kapslí po 500 mg (75 g)

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné kúry
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.8 kg
Obtíže: Chřipka a nachlazení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: