Chanca piedra Original Uncaria® čaj 100g

Kód: 3454
242 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2022

Originální bylinný čaj Uncaria - Chanca piedra je doplněk stravy. Bylinka s indiánským názvem Chanca piedra roste v Peruánských Andách. Její jméno můžeme přeložit jako “lamač kamenů” a s pojmenováním stonebreaker na ni můžete narazit všude ve světě. Alkaloidy, které obsahuje, mají vliv na uvolnění hladkého svalstva. Je cenným doplňkem stravy s možnými příznivými účinky na organismus. V čaji najdete sušené lístky a stonky, které jsou pečlivě ručně přebírané a sbírané za čerstva. Balení obsahuje 100 g čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální čaj Uncaria - Chanca Piedra 100 g

Stejně jako se v našich končinách sbírají byliny pro nejrůznější odvary a čaje, můžete se s tímto zvykem setkat i jinde na světě. Také v Peruánských Andách domorodí obyvatele výborně znají svou domovinu se všemi jejími rostlinnými poklady. V náročných podmínkách a obklopeni divočinou to často byla jediná pomoc, na kterou se mohli spolehnout v případě zdravotních problémů. A tak objevili i jednu z nejslavnějších peruánských bylinek - Chanca Piedra.

Latinský název zní Phyllanthus niruri a představuje drobounkou rostlinu dosahující výšky pouhých 30-60 cm. Její vzhled je celkem nevýrazný, má drobné bílé nebo žluté kvítky, oválné listy a zploštělé plody. Její domorodý název zní v češtině jako “drtič kamenů”, což poukazuje na její vliv na činnost močových cest. Bylinka nemá ani výraznou chuť, a tak se často využívá pro přípravu čajových odvarů, které nejsou hořké a jsou nenáročné na pití. Vyzkoušejte i vy její chuť a dopřejte si rostlinku, která už po staletí patří mezi perly jihoamerické etnomedicíny.

Složení a chuť čaje Chanca Piedra

Složení: Speciálně vytříděné, sušené a krájené části rostliny Phyllanthus niruri (Chanca Piedra). Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Chuť čaje: Odvar z bylinky Chanca Piedra má zlatavou medovou barvu. Jeho chuť není nijak nepříjemná ani výrazná. Odvar chutná lehce hořce, mírně nakysle a trávově.

S čím kombinovat čaj Chanca Piedra :

Bylinný čaj Chanca piedra doporučujeme kombinovat s extraktem Florapiedra, Uncaflora.

Příprava čaje:

Před použitím bylinný čaj doporučujeme promíchat.

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku. Terapeutická dávka je 6-10 g.

Děti od 3 let půl sklenky. Při kolikách pít teplé.

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v papírovém obalu se ZIP uzavíráním, které po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Balení je neprůhledné a brání pronikání světa, díky pásku je pak omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Upozornění:

  • Doplněk stravy.
  • Neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 
  • Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.
  • Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hmotnost: 100 g

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a bylinné směsi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Obtíže: Problémy s prostatou
Země původu: Peru
Nadmořská výška: 3500 - 4000
Chuť: bylinná, lehce nahořklá
Výrobce: Uncaria s.r.o.
Pro děti: od 3 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: