Chuchuhuasi Original Uncaria® 100g

Kód: 3487
137 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.6.2023

Originální bylinný čaj Uncaria - Chuchuhuasi je doplněk stravy. Chuchuhuasi je amazonský strom, který dorůstá vysoké výšky a těší se velké úctě domorodých obyvatel. Pro léčebné účely s v etnomedicíně využívá jeho kůra, která je velmi tvrdá a má červenohnědou barvu. Připravuje se z ní silný odvar. Používá se také k přípravě tzv. Jungle drinku, což je silný výluh kúry v třtinovém rumu, který si pak sebou berou na náročné pochody džunglí. Chuchuhuasi je zdrojem alkaloidů, katechinů, saponinů, chinonů, organických kyselin a další látek. Balení obsahuje 100 g čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Uncaria - Chanca Piedra 100 g

Pod cizokrajně znějícím názvem Chuchuhuasi se skrývá vzrostlý strom, který roste nejen v amazonské džungli, ale také v Bolívii, Peru, Kolumbii nebo Ekvádoru. Jeho domovem je zkrátka Jižní Amerika. Indiáni si tohoto stromu velmi považují a naučili se ve svůj prospěch využívat hlavně jeho kůru. Má červenohnědou barvu a je velmi tvrdá, nicméně i tak ji domorodí obyvatelé zpracovávají a využívají pro výrobu odvarů nebo populárního Go-Juice (Jungle drinku). Přežít v drsných podmínkách amazonské džungle totiž není vůbec snadné, a tak je třeba dobře se posilnit. Jungle drink vás postaví na nohy i v těch nejnáročnějších terénech a podnebích. Strom Chuchuhuasi dorůstá do výšky až 30 metrů, má veliké listy a kvete drobnými květy.

Blahodárná kůra se využívá nejen na výrobu odvarů, ale také pro přípravu tonika. V evropských podmínkách se můžete s Chuchuhuasi setkat v podobě čaje nebo bylinných tablet.

Složení a chuť čaje Chuchuhuasi

Složení: Speciálně vytříděná, drcená kůra stromu Maytenus laevis (Chuchuhuasi). Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Chuť čaje: Odvar připravený z kůry peruánského stromu Chuchuhuasi má sytě červenou barvu. Ačkoli se jedná o kůru stromu, je čaj překvapivě velmi lahodný. Jeho chuť je nasládlá a může připomínat chuť ořechů.

S čím kombinovat čaj Chuchuhuasi :

Bylinný čaj Chuchuhuasi doporučujeme kombinovat s superpotravinou Noni nebo s extraktem Marcocura.

Příprava čaje:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700-800 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku 1 hodinu před nebo po jídle. Terapeutická dávka je 6-10 g.

Z kůry Chuchuhuasi je možno vyrobit likér. Může se použít samotné Chuchuhuasi, směs s Vilcacorou nebo Tahuari. Po zalití alkoholem ponechte stát minimálně 3 týdny.

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v papírovém obalu se ZIP uzavíráním, které po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Balení je neprůhledné a brání pronikání světa, díky pásku je pak omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Upozornění:

  • Doplněk stravy.
  • Neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 
  • Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.
  • Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hmotnost: 100 g

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a bylinné směsi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Obtíže: Ztráta libida
Země původu: Peru
Nadmořská výška: 0 - 2000
Chuť: lahodná, nasládlá
Výrobce: Uncaria s.r.o.
Pro děti: od 3 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: