Smilax officinalis - bylinný čaj 105g

Kód: 3937
Akce Výprodej
–10 %
SmilaxOfficinalis
–10 % 170 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022

AKCE - VÝPRODEJ SKLADU, SPOTŘEBA 6/23

Bylinný terapeutický čaj Smilax officinalis od Energy je doplněk stravy. Smilax officinalis neboli Smilax lékařský se stará o dobré trávení a působí protizánětlivě. Vyzkoušejte ho v podobě bylinkového čaje. Pochází z Indie a je součástí tamní přírodní medicíny. Balení obsahuje 105 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj Smilax officinalis Energy 105 g

Smilax officinalis česky známe pod názvem Smilax lékařský. Jedná se o keř dorůstající až 30 m. Podobně jako vinná réva pomocí úponků šplhá nahoru po podkladu. Má podlouhlé kožovité listy a trny na zdřevnatělém stonku. Plodí krásně rudé bobulky. Původně pochází ze Střední Ameriky a Západní Indie. Díky bohatému obsahu blahodárných látek je oblíbená v tradiční etnomedicíně.

Smilax lékařský pomáhá vylučovat odpadní soli z lidského organismu. Při pravidelné konzumaci posiluje funkci ledvin, močového měchýře a prostaty. Také snižuje zatížení organismu těžkými kovy a napomáhá ke krásnější pleti. Podporuje normální trávení a působí protizánětlivě. Účinky tohoto čaje poprvé popsal perský učenec Imad al-Din Mahmud ibn Shiraziem už roku 1569. Často se kombinuje s Lapachem.

Obsahuje zejména steroidní saponiny, glykosidy, mitraphylin, rhynchophyllin, hirsutin. Dále vápník, měď, železo, jód, mangan, draslík, křemík, sodík a síru, vitamin A, C, D a skupinu vitaminů B.

Složení a chuť čaje Smilax officinalis

Složení: sušený drcený kořen rostliny Smilax officinalis

Chuť čaje: Čaj ze Smilaxu lékařského má zajímavou vůni a dobrou chuť, která umí výborně překrýt chuť hořkou. Doporučuje se proto i jako součást čajových směsí.

Příprava čaje a dávkování:

Na 1 litr vroucí vody 1 čajovou lžičku, 3 minuty vařit a scedit.

1 litr odvaru denně popíjet po malých dávkách, nejpozději do 17. hodiny. Užívejte minimálně po dobu 1 měsíce. Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v papírovém obalu se ZIP uzavíráním, které po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Balení je neprůhledné a brání pronikání světa, díky pásku je pak omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Upozornění:

  • Doplněk stravy.
  • Neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • Výrobek není určen dětem do 3 let.
  • Užívání v době těhotenství a kojení konzultujte se svým lékařem.
  • U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 
  • Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.
  • Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hmotnost: 105 g

Výrobce: Energy Group, a. s., Jeseniova 55, 130 00 Praha 3, ČR


Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a bylinné směsi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.115 kg
Obtíže: Obranyschopnost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: