Tahuari-Lapacho Original Uncaria® 100g

Kód: 3625
214 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
7.6.2023

Originální bylinný čaj Uncaria Tahuari Lpacho není doplněk stravy. Lapacho neboli “nápoj Inků” pochází z Jižní Ameriky a ke zpracování se používá vnitřní kůra stromu. Lapacho roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a severní Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů a získávají se tak různé druhy kůry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj Uncaria - Tahuari Lapacho 100 g

Strom Lapacho, latinsky pojmenovaný Tabebuia avellanedae či impetiginosa roste v oblasti Jižní Ameriky na území Bolívie, Paraguay, Brazílie, Peru a severní Argentiny. Dorůstá vysoké výšky až 20 metrů a může se dožít velmi vysokého věku. V oblasti jeho výskytu roste více druhů stromu Lapacho, ale červená kůra se získává jen z druhů Lapacho Colorado nebo Lapacho Morado. Rostlinu můžete pěstovat i v evropských podmínkách, ale pouze jako pokojovku.

Strom Lapacho má tato povolená zdravotní tvrzení:

Pomáhá budovat přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Příznivě ovlivňuje krevní tlak, normální činnost ledvin a vylučování. Podporuje relaxaci a spánek a působí jako antioxidant.

Složení a chuť čaje Lapacho

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Lapacho. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Chuť čaje: Odvar z kůry Lapacho získá delším louhováním výraznou měděnou barvu. Voní mírně vanilkově s citrusovými tóny.

Příprava čaje:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku.

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v papírovém obalu se ZIP uzavíráním, které po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Balení je neprůhledné a brání pronikání světa, díky pásku je pak omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Upozornění:

  • Kůra ze stromu lapacho (Tabebuia avellanedae či impetiginosa ) je zpracována v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č. 58/2018 Sb, která platí od 1. 11. 2018, nesmí být použita jako potravina či doplněk stravy. Extrakt tedy dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.
  • Neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.
  • U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 
  • Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.
  • Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hmotnost: 100 g

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a bylinné směsi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Země původu: Jižní Amerika
Nadmořská výška: 900 - 1300
Výrobce: Uncaria s.r.o.
Pro děti: ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: