Wira Wira Original Uncaria® 100g

Kód: 3634
242 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
8.6.2023

Originální čaj Uncaria - WIRA WIRA je doplněk stravy. Sušená, jemně řezaná bylina WIRA WIRA je drobná šedá až světle šedozelená rostlinka se žlutými kvítky, která se vyskytuje vysoko v peruánských a bolivijských Andách. Patří mezi tradiční byliny využívané v etnomedicíně mezi horskými kulturami domorodých obyvatel. V balení najdete 100 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Uncaria - Wira Wira 50 g

Drobná rostlinka Wira Wira má svůj domov ve vysokých oblastech And. Dorůstá výšky 20-40 cm a je celá pokrytá bělavým chmýřím. Patří mezi velmi ceněné rostliny, protože roste až ve výšce 3 500 m.n.m. na hůře přístupných místech v kamenitém terénu, kde se snaží vyhledávat vlhká místa. Mimo pojmenování Wira Wira má i přezdívku “zaječí uši”, která odkazuje na její charakteristické masité listy. Rostlinka kvete maličkými žlutými kvítky. Mezi obyvateli Peru a Bolívie je známá už po staletí a hojně se využívá v tradiční medicíně. Velmi často se kombinuje s další oblíbenou peruánskou bylinkou Muňa Muňa. Obě můžete ochutnat v podobě čajového odvaru.

Složení a chuť čaje Wira wira

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Gnaphalium graveolens. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Chuť čaje: Bylinka wira wira má nahořklou chuť. Pro lepší chuť doporučujeme dosladit odvar medem.

S čím kombinovat čaj Wira wira :

Bylinný čaj Wira Wira doporučujeme kombinovat s extraktem Muňofen a Muňacha. 

Příprava čaje:

3-5g byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5 minut. Odcedit. Pít 3x denně sklenku odvaru. Terapeutická dávka je 6-10 g. Pro zevní použití na omývání skvrn nebo kožních vyrážek použít menší množství vody.

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v papírovém obalu se ZIP uzavíráním, které po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Balení je neprůhledné a brání pronikání světa, díky pásku je pak omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Upozornění:

  • Neslouží jako náhrada pestré stravy.
  • Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.
  • U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 
  • Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.
  • Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hmotnost: 100 g

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje a bylinné směsi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Obtíže: Chřipka a nachlazení
Země původu: Peru
Nadmořská výška: 3500
Chuť: nahořklá
Výrobce: Uncaria s.r.o.
Pro děti: od 3 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: