Palo Santo + Copál vonné jehlánky 10 ks

Kód: 2105
150 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
1.6.2023
Vykuřovací vonné jehlánky Palo Santo + Copál Oro Verde představují populární vykuřovadlo, které se rituálně využívá hlavně v Jižní Americe. Používají ho šamani místních domorodých kmenů, a s jeho pomocí zahánějí zlé duchy, v Mexiku se pak věří, že kopál čistí a ochraňuje domov. Kopál je pryskyřice ze stromů rodu Copaifera, které rostou v Jižní a Střední americe. V balíčku najdete 10 vonných jehlánků Palo Santo + Copál.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vykuřovací vonné jehlánky Palo Santo + Copál Oro Verde 10 ks 

Použití pryskyřice ze stromů rodu Copaifera coby vykuřovadla má v Latinské Americe dlouhou historii. Setkat se můžete s názvy Copal i kopál, která jsou odvozena od aztéckého výrazu copalcoahuitl, který označuje strom produkující pryskyřici. Dnes je těžké identifikovat přesný původ jednotlivých pryskyřic zvaných kopál, označuje se tak totiž celá řada pryskyřic, které pocházejí z botanicky odlišných rostlinných druhů. Kopál Oro Verde nicméně pochází z Peru, konkrétně stromu Protium grandiflorum (Burseraceae). V podobě vonného jehlánku ho stačí jednoduše položit na nehořlavou podložku a zapálit špičku, stejně jako se to dělá např. u františků.

V jehláncích mimo pryskyřici kopál najdete i dřevo Palo Santo. Silně očistné účinky PALO SANTO využívají jihoameričtí šamani k ,,vykouření" míst i osob před léčebnými rituály, slouží na zahnání neštěstí a pohrom, odstraňuje otisky špatných energií a negativních sil. Dřívka mají rovněž uklidňující vlastnosti, otevírají ducha a umožňují vstup do jiné reality. Dobře se hodí k vykuřování na večer, často ve své domovině doprovází rituály na zahnání všeho negativního, používají se též při únavě způsobené nervovým vyčerpáním, k uklidnění, zvýšení citlivosti k jemnohmotným vibracím i navození věšteckých schopností a vizí Dřívka mají sladce kokosovou vůni, pryskyřičnatě dřevitou s jemnými tóny exotického ovoce. 

K čemu je kopál dobrý?

Už v dobách před objevením Ameriky Kryštofem Kolumbem se kopál považoval za nejvýznamnější vykuřovadlo a neobešel se bez něho jediný náboženský obřad. Mayové ho považovali za mozek nebes, potravu bohů a využívali ho také při magických a léčebných obřadech.

Mimo výše zmíněné se kopál používá i pro svou očistnou a ochrannou funkci. Jihoameričtí domorodí obyvatelé s jeho pomocí očišťují prostor, místo, obřadní předměty i osoby, které se chystají na rituální pojídání psychadelických hub nebo pití ayahuasky. Indiáni věří, že kopál zažene zlé duchy a démony a obřadní rituály tak proběhnou bez útrap.

V Mexiku se pryskyřice kopál používá tradičně k očistě a ochraně domova před zlými duchy, neštěstím a negativními energiemi. Místní obyvatelé také věří tomu, že vykuřování také přispívá při léčení, jelikož od nemocného odežene vše zlé a podpoří ozdravný proces.

Kopál při zapálení vydává příjemnou, hřejivou a pryskyřičnou vůni s dřevitými tóny. Ať už domorodcům věříte či ne, v každém případě vám přinesou vonné jehlánky Copál do domova příjemnou a útulnou atmosféru, kterou uvítáte zejména v podzimních a zimních měsících.

Vonné vykuřovací jehlánky Copál Oro Verde pochází z Peru, kde je tato původní pryskyřice označovaná za posvátnou. Užijte si její vůni, která má relaxační a uvolňující účinky. Vůně je vhodná i k meditaci, odpočinku a harmonizuje energii.

Návod na přípravu:

Jehlánek položte na nehořlavou podložku a zapalte. 

Balení obsahuje 10 ks.

Původ: Peru

Výrobce: Oro Verde

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: