Balíček "Prunella Vulgaris 2+1 za 50%" - bylinný čaj 3x 100g

Kód: 3595
Akce Novinka Tip
–17 %
ff3a9cd8c9cb4ea5f84f60d5e056cc7c XL
–17 % 622 Kč
Skladem (2 ks)

Výhodný balíček Prunella Vulgaris 2+1 obsahuje 3x bylinný čaj Diochi Prunella Vulgaris, čaj vyrobený z černohlávku obecného. Bylinka podporuje menstruační komfort, přispívá k lepší obranyschopnosti a působí jako antioxidant. V balení najdete 3x 100 g bylinného čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Diochi - Prunella vulgaris 3x100 g

Černohlávek obecný patří do čeledi hluchavkovitých. Má krásné fialové květy, které přispívají k pestrobarevné podobě našich luk, strání a pastvin. Roste v okolí lesů nejen v České republice, ale prakticky napříč Evropou a mírně také v Asii nebo v Severní Africe. Listy jsou vejčitě-kopinatého tvaru a kvete od května do srpna. Patří i mezi vhodné trvalky na zahradu nebo do bylinkové zahrádky.

Mladé listy Černohlávku se mohou na jaře používat do salátu. Celá rostlina se využívá i v přírodním léčitelství. Černohlávek obecný se řadí mezi přírodní antioxidanty, podporuje imunitní systém a má příznivý vliv na klouby. Používá se také pro navození menstruačního komfortu a zmírnění PMS. Dále také normalizuje hladinu cukru v krvi. Setkat se můžete i s pojmenováním Hlavěnka nebo Hlavuška.

Výše uvedená zdravotní tvrzení jsou v souladu se zákonem a jsou povolena.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování čaje Diochi Prunella vulgaris:

Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi.

Pijte denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat.

Příprava: Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi, 2–3 minuty vařte a ihned sceďte. Případně nasypte 2-3 čajové lžičky bylinné směsi do nádoby o objemu 750 ml, zalijte vroucí vodou, nádobu přiklopte a dejte 15 minut luhovat. Před pitím vyluhovaný čaj sceďte. Pro ochucení lze čaj osladit medem.

Užívání: Užívejte po doušcích během celého dne až do 17 hodiny. Tato doba je doporučená. Chcete-li, můžete si čaj dopřát i večer. Doporučujeme však v menším množství.

Detoxikace: Pijte 750 ml denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat. Detoxikace probíhá pomaleji, organismus se předčistí a po třech týdnech 3 týdenní kúru zopakujte.

Vnější užití: Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

Upozornění: 

Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy

Není vhodné pro děti do 3 let.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků užívání čaje přerušte.

Skladujte v suchu.

Výrobek není náhradou pestré stravy.

Složení: Celá rostlina – Černohlávek (Prunella vulgaris, Hlavěnka obecná, Self-heal, Heal-all, Hlavuška)

Hmotnost: 3x 100 g

Vyrobeno v: ČR

Výrobce: Diochi s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diochi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: