Maytenus ilicifolia - bylinný čaj

Kód: 2558
250 Kč
Skladem (2 ks)

Originální bylinný čaj Diochi Maytenus ilicifolia je doplněk stravy. Maytenus ilicifolia je stále-zelený strom keřovitého charakteru, který pochází z Jižní Ameriky. Jeho oranžové plody jsou velmi oblíbenou potravou ptáků. Pro výrobu čaje se však využívají listy, které v sobě mají množství blahodárných látek. Bylina je velmi oblíbená v tradiční etnomedicíně. Balení obsahuje 150 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Diochi - Maytenus ilicifolia 150 g

Jižní Amerika je domovinou spousty zajímavých rostlin a stromů. I rostlina Maytenus ilicifolia má svůj domov právě zde. Roste hojně a přirozeně v lesích jižní Brazílie, Uruguaye, Paraguaye a Argentiny. Dorůstá výšky asi 5 metrů, má zajímavé kožovité listy s trny na okrajích a plodí oranžové plody. Pro svůj krásný vzhled, který připomíná známou cesmínu bývá tento nízký stromek vysazovaný i v parcích a zahradách.

Lahodný čaj z listů Maytenus ilicifolia se pije zejména v Jižní Americe a je velmi ceněn pro své všestranné použití. Výzkum potvrdil u této rostliny celou řadu významných účinků. Listy jsou velmi silným zdrojem fytoestrogenů. Dle zákona EU však Maytenus nemá žádná povolená zdravotní tvrzení.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Dávkování čaje Diochi Maytenus ilicifolia:

Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi.

Pijte denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat.

Příprava: Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi, 2–3 minuty vařte a ihned sceďte. Případně nasypte 2-3 čajové lžičky bylinné směsi do nádoby o objemu 750 ml, zalijte vroucí vodou, nádobu přiklopte a dejte 15 minut luhovat. Před pitím vyluhovaný čaj sceďte. Pro ochucení lze čaj osladit medem.

Užívání: Užívejte po doušcích během celého dne až do 17 hodiny. Tato doba je doporučená. Chcete-li, můžete si čaj dopřát i večer. Doporučujeme však v menším množství.

Detoxikace: Pijte 750 ml denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat. Detoxikace probíhá pomaleji, organismus se předčistí a po třech týdnech 3 týdenní kúru zopakujte.

Vnější užití: Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

Upozornění: 

Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy

Není vhodné pro děti do 3 let.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků užívání čaje přerušte.

Skladujte v suchu.

Výrobek není náhradou pestré stravy.

Složení: List - Maytenus ilicifolia (Celastrus ilicinus, Gymnosporia ilicina, Maytenus ilicina, Espinheira Santa, Cangorosa)

Hmotnost: 150 g

Vyrobeno v: ČR

Výrobce: Diochi s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diochi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: