Smilax officinalis - bylinný čaj

Kód: 2570
250 Kč
Skladem u výrobce dodání do 3 pracovních dní

Originální bylinný čaj Diochi Smilax officinalis patří mezi doplňky stravy. Smilax officinalis neboli Smilax lékařský se stará o dobré trávení a působí protizánětlivě. Vyzkoušejte ho v podobě bylinkového čaje. Balení obsahuje 150 g sušeného kořene.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Diochi - Smilax officinalis 150 g

Smilax officinalis česky známe pod názvem Smilax lékařský. Jedná se o keř dorůstající až 30 m. Podobně jako vinná réva pomocí úponků šplhá nahoru po podkladu. Má podlouhlé kožovité listy a trny na zdřevnatělém stonku. Plodí krásně rudé bobulky. Původně pochází ze Střední Ameriky, ale dnes rostlinu najdeme i v Jižní Americe. Díky bohatému obsahu blahodárných látek je oblíbená v tradiční etnomedicíně.

Smilax lékařský pomáhá vylučovat odpadní soli z lidského organismu. Při pravidelné konzumaci posiluje funkci ledvin, močového měchýře a prostaty. Také snižuje zatížení organismu těžkými kovy a napomáhá ke krásnější pleti. Podporuje normální trávení a působí protizánětlivě.

Výše uvedená zdravotní tvrzení jsou v souladu se zákonem a jsou povolena.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Dávkování čaje Diochi Smilax officinalis:

Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi.

Pijte denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat.

Příprava: Do 750 ml vroucí vody vložte 2–3 čajové lžičky bylinné směsi, 2–3 minuty vařte a ihned sceďte. Případně nasypte 2-3 čajové lžičky bylinné směsi do nádoby o objemu 750 ml, zalijte vroucí vodou, nádobu přiklopte a dejte 15 minut luhovat. Před pitím vyluhovaný čaj sceďte. Pro ochucení lze čaj osladit medem.

Užívání: Užívejte po doušcích během celého dne až do 17 hodiny. Tato doba je doporučená. Chcete-li, můžete si čaj dopřát i večer. Doporučujeme však v menším množství.

Detoxikace: Pijte 750 ml denně po dobu 3 týdnů s následnou týdenní pauzou. Celý proces můžete 3x opakovat. Detoxikace probíhá pomaleji, organismus se předčistí a po třech týdnech 3 týdenní kúru zopakujte.

Vnější užití: Některé bylinné směsi lze použít pro jejich pozitivní kosmetické či regenerační účely také vnějším způsobem, jako odvar na oplachování pleti (např. Růže, Černohlávek nebo Divoký pomeranč), balzám na vlasy (např. Stévie) nebo jako koupel (např. Růže nebo Smilax).

Upozornění: 

Ve všech případech užití následuje po 3 týdnech užívání 1 týden pauza.

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy

Není vhodné pro děti do 3 let.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Při projevu jakýchkoliv nepříznivých účinků užívání čaje přerušte.

Skladujte v suchu.

Výrobek není náhradou pestré stravy.

Složení:Kořen - Smilax lékařský (Smilax officinalis, Smilax, Sarsaparilla veracruz, Smilax medica, Přestup révový, Sarsaparilla, Sarsaparilla, Smilax, Smilax sarsaparilla)

Hmotnost: 150 g

Vyrobeno v: ČR

Výrobce: Diochi s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diochi
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: