Červené Lapacho / bylinný čaj 100g

Kód: 2989
350 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Originální bylinný čaj Inca Botanica - ČERVENÉ LAPACHO. Lapacho neboli “nápoj Inků” pochází z Jižní Ameriky a ke zpracování se používá vnitřní kůra stromu. Lapacho roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a severní Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává pouze z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální čaj Inca Botanica - Červené Lapacho 100 g

Strom zvaný Lapacho se dožívá úctyhodného věku. Ve své domovině, Jižní Americe v oblasti And tyto majestátní stromy mohou dorůst stáří až 700 let a výšky 20 metrů. Je to tedy skutečný velikán, který si své indiánské jméno rozhodně zaslouží. Lapacho v jazyce domorodých obyvatel totiž znamená “mít moc a sílu”. Inkové ho dokonce považovali za zázračný. V našich evropských podmínkách ho můžeme pěstovat také, ale pouze v podobě pokojové rostliny.

Kůra ze stromu lapacho (Tabebuia avellanedae či impetiginosa ) je zpracovávána v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č. 58/2018 Sb, která platí od 1. 11. 2018, nesmí být použita jako potravina či doplněk stravy. Kůru tedy dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Složení a chuť čaje Červené lapacho

Složení:  Lapacho červené  (Tabebuia avellanedae - cortex)

Příprava čaje:

Kůru dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Balení čaje:

Sušená bylina je uložená v plastovém obalu s ZIP páskem, který po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Díky pásku je omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Hmotnost: 100 g

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Inca Botanica
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.15 kg
Země původu: Amazonie
Nadmořská výška: 900 - 1300
Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: