Červené Lapacho 100g

Kód: 2989
350 Kč
Skladem do 3 dnů

Originální produkt Inca Botanica - ČERVENÉ LAPACHO. Lapacho neboli “nápoj Inků” pochází z Jižní Ameriky a ke zpracování se používá vnitřní kůra stromu. Lapacho roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a severní Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává pouze z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální produkt Inca Botanica - Červené Lapacho 100 g

Strom zvaný Lapacho se dožívá úctyhodného věku. Ve své domovině, Jižní Americe v oblasti And tyto majestátní stromy mohou dorůst stáří až 700 let a výšky 20 metrů. Je to tedy skutečný velikán, který si své indiánské jméno rozhodně zaslouží. Lapacho v jazyce domorodých obyvatel totiž znamená “mít moc a sílu”. Inkové ho dokonce považovali za zázračný. V našich evropských podmínkách ho můžeme pěstovat také, ale pouze v podobě pokojové rostliny.

Kůra ze stromu lapacho (Tabebuia avellanedae či impetiginosa ) je zpracovávána v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č. 58/2018 Sb, která platí od 1. 11. 2018, nesmí být použita jako potravina či doplněk stravy. Kůru tedy dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. 

Složení a chuť produktu Červené lapacho

Složení:  Lapacho červené  (Tabebuia avellanedae - cortex)

Kůru dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Sušená bylina je uložená v plastovém obalu s ZIP páskem, který po otevření umožňuje opětovné uzavření balíčku. Kvalitní balení udržuje obsah bez kazu a zachovává charakter bylinného čaje. Díky pásku je omezen přísun čerstvého vzduchu a pachů, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu čaje.

Hmotnost: 100 g

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Vyrobeno v ČR

Země původu: Brazílie

Doplňkové parametry

Kategorie: Inca Botanica
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.15 kg
Země původu: Amazonie
Nadmořská výška: 900 - 1300
Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: