Červené Lapacho / bylinný čaj 100g

Kód: 2989
350 Kč
Skladem (4 ks)

Originální bylinný čaj Inca Botanica - ČERVENÉ LAPACHO. Lapacho neboli “nápoj Inků” pochází z Jižní Ameriky a ke zpracování se používá vnitřní kůra stromu. Lapacho roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a severní Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů, ale červená kůra se získává pouze z odrůd Lapacho Colorado a Lapacho Morado.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální čaj Inca Botanica - Červené Lapacho 100 g

Strom zvaný Lapacho se dožívá úctyhodného věku. Ve své domovině, Jižní Americe v oblasti And tyto majestátní stromy mohou dorůst stáří až 700 let a výšky 20 metrů. Je to tedy skutečný velikán, který si své indiánské jméno rozhodně zaslouží. Lapacho v jazyce domorodých obyvatel totiž znamená “mít moc a sílu”. Inkové ho dokonce považovali za zázračný. V našich evropských podmínkách ho můžeme pěstovat také, ale pouze v podobě pokojové rostliny.

Kůra ze stromu lapacho (Tabebuia avellanedae či impetiginosa ) je zpracovávána v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č. 58/2018 Sb, která platí od 1. 11. 2018, nesmí být použita jako potravina či doplněk stravy. Kůru tedy dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.


Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Dávkování:

Kůru dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Složení:  Lapacho červené  (Tabebuia avellanedae - cortex)

Hmotnost: 100 g

Země původu: ČR

Zpracováno a baleno: ČR

Výrobce: Jana Marášková, Zemědělská 3, Praha 6

Dodavatel: Blue Bloom.s.r.o.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Inca Botanica
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: