Tawari amarillo čaj 50 g

Kód: 1886
90 Kč
Skladem u výrobce dodání do 3 pracovních dní

Originální bylinný čaj Oro Verde  - TAWARI AMARILLO je doplněk stravy. TAWARI AMARILLO je mohutný strom, který známe pod mnoha názvy, mezi nejvíc populární patří tabebu nebo lapacho. Mezi stromy rodu Tabebuia patří až 200 druhů a pro laika je velmi těžké odlišit je od sebe navzájem. V tradiční medicíně se využívá hlavně jeho vnitřní lýko.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Oro Verde - Tawari amarillo 50 g

V amazonské džungli se nachází obrovské množství rostlinných druhů. Mezi mohutnými dřevinami najdeme i vzrostlý strom Tawari amarillo, který se řadí mezi jednu z kosterních dřevin vyššího patra tropického deštného pralesa. Můžete se setkat s mnoha názvy - tawari, tahuari, tabebu, v Brazíli ho pak znají pod pojmenováním ipe, pau d arco nebo lapacho. Patří do rodu Tabebuia, kterých v Amazonii roste přes 200 druhů. Pro správné rozlišení je třeba být opravdový znalec. Strom se využívá v etnomedicíně a jeho tradiční užití se předává z pokolení na pokolení. Využívá se zejména jeho kambium, vnitřní část živé kůry.

Stromy tvoří elegantní, velké květy tvaru trubače, barva květů je také jedním z vodítkem při stanovení správného druhu. Lýko některých je dále součástí proslulého nápoje zvaného Siete raices (Sedm kořenů). Jeho účinky znali už staří Inkové.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz.

S čím kombinovat čaj Tawari Amarillo:

Bylinný čaj Tawari Amarillo doporučujeme kombinovat s extraktem Tawari a Tawarillo.

Dávkování:

Před použitím bylinný čaj doporučujeme promíchat.

1 kávovou lžičku čaje zalít vodou 1 l, nechat vyluhovat 3 - 4 hodiny, nejlépe přes noc, na mírném prameni přivést do varu, mírně povařit 10 -15 minut, odstavit, scedit a popíjet vlažné. Pokud naše bylinky používáte poprvé doporučujeme začít menším množstvím směsi. Bylinný čaj doporučujeme používat min.1 měsíc, pak týden pauza a pokračovat. U našich bylinek doporučujeme zvýšit příjem tekutin.

Upozornění:

Doplněk stravy 

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: TAWARI AMARILLO (Tabebuia chrysantha Jacq. Nich. Cortex)

Hmotnost: 50 g

Země původu: Peru

Výrobce: Oro Verde s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Oro Verde
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.06 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: