Algarrobo Original Uncaria / 100 g

Kód: 3148
80 Kč
Skladem (2 ks)

ALGARROBOPERUÁNSKÝ KAROB. Superpotravina. V chuti připomíná sladké kakao. Je považován za zdravou náhradu čokolády. Je přirozeně sladký, bez kofeinu, má malé množství tuku a nezpůsobuje alergii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CO TO JE „ALGARROBO“

Algarrobo neboli peruánský karob je strom jehož plody připomínají tvarem lusky fazolí, mají béžovou barvu a jsou světlejší než ty rostoucí v Evropě. Jejich semletím vzniká sladký prášek nazývaný Karob (Carob) nebo také Svatojánský chléb. V chuti připomíná sladké kakao. Je považován za zdravějši náhradu čokolády. Jeho (u nás vzácnější) peruánská odrůda má lehký nádech skořice a velmi zajímavou chuť. Je přirozeně sladký, bez kofeinu, má malé množství tuku a nezpůsobuje alergii.

ZPŮSOB PŘÍPRAVY A POUŽITÍ

Dáváme ho poloviční dávku než kakaa.  

Použití Algarrobo – Mesquite je opravdu všestranné. Jako sladidlo, v cukrárenské výrobě, k přípravě čajů, kávy, nápojů a koktejlů. Lze ho přidávat do různého pečiva, cukroví, dezertů, při výrobě domácích čokolád, popř. přimíchat do ovocných přesnídávek nebo mléčných výrobků. Je zdrojem mnoha cenných živin. U dětí se doporučuje denní dávku zvyšovat postupně a skončit na 15 g.

V Peru se z Algarrobo vyrábí výživný sirup – Algarrobina, a také výborná náhražka kávy bez kofeinu -známá jako Café de Algarrobo neboli Café de Mesquite.

Z čerstvého sběru. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu. 

Hmotnost: 100 g

Složení: Prášek z mletých plodů stromu Algarrobo rostoucich v Peru.

Výrobce: UNCARIA ČR. s.r.o.

Výhradní distributor: UNCARIA ČR. s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní sladidla
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: