Yacon elixír - sirup Healthy Me

Kód: 3142
350 Kč
Objednáno
Položka byla vyprodána…

Díky tomu, že Yacon obsahuje hlavně FOS, elixír z něj nazývaný také sirup je nízkokalorický a je výborným sladidlem pro diabetiky a dietní stravování. Je rovněž dokonalým prostředkem snižujícím chuť k jídlu. Může působit jako prebiotikum, je „pokrmem” prospěšných bakterií v trávicím traktu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CO TO JE „YACON SIRUP“

Yacon - andská rostlina známá tisíce let, pěstovaná pro chutné bulvy již Inky.

Požívání Yaconu je v některých částech Peru dodnes spojeno se zvláštními náboženskými a kulturními rituály.

Podlouhlé bulvy Yaconu připomínají brambory. Jsou šťavnaté, křehké a sladké. Obvykle se Yacon konzumuje syrový, čerstvý nebo sušený. Yacon obsahuje cca 20 cenných aminokyselin, vlákninu, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor, karoten, vitamíny A, B1, B2, C a enzymy. Bulvy Yaconu jsou považovány za největšího přírodního „výrobce” fruktooligosacharidů (FOS), kterých obsahuje až 67%. Dávají bulvám Yaconu sladkou chuť. FOS jsou složité cukry, které nejsou metabolizovány v lidském trávicím traktu a jejich konzumace nezvyšuje hladinu glukózy. Působí jako prebiotika, jsou „pokrmem” prospěšných bakterií v trávicím traktu.  

V posledních letech se z Yaconu vyrábí také sirupy, nápoje, křupky a vločky. Může se také smažit, vařit i péct.

Díky tomu, že Yacon obsahuje hlavně FOS, sirup z něj je nízkokalorický a je výborným sladilem pro diabetiky a dietní stravování. Je rovněž dokonalým prostředkem snižujícím chuť k jídlu. Díky vlastnostem snižujícím hladinu tuků může být Yacon nápomocný při redukčních dietách. V chuti je srovnatelný s chutí medu nebo karamelu a dokonale zastupuje cukr. Všechny tyto vlastnosti způsobily, že popularita této rostliny ve světě velice rychle roste. Pro srovnání – sklenice sirupu z Yaconu obsahuje o polovinu méně kalorií než stejná sklenice medu. Díky unikátnímu složení obsažené fruktozy nezvyšuje hladinu glukozy v krvi.

Zaručujeme vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

ZPŮSOB PŘÍPRAVY A POUŽITÍ

1-3 lžičky denně

Sirup Yacon lze užívat samotný nebo jako součást dezertů, ovocných salátů, palačinek, omelet. Lze jím také sladit studené i teplé nápoje.

Hmotnost: 250 g

Složení: 100 % čistý přírodní sirup z bulvy Yaconu

Výrobce: MCMC SAC Peru

Výhradní distributor: UNCARIA ČR. s.r.o 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní sladidla
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: