Yacon elixír - sirup Healthy Me

Kód: 3142
369 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
31.3.2023

Organický sirup Yacon elixír - sirup Healthy Me je doplněk stravy a přírodní sladidlo. Protože obsahuje hlavně fruktooligosacharidy (FOS), je tento elixír nízkokalorický a je skvěloou volbou jako sladidlo pro diabetiky a dietní stravování. Může působit jako prebiotikum, je „pokrmem” prospěšných bakterií v trávicím traktu. V balení najdete 250 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Yacon elixír - sirup Healthy Me 250 g

Co je to Yacon? Jedná se o jednoletou rostlinu, která se vyskytuje v jihoamerických Andách. Dorůstá výšky až 3 metry a má jemně ochmýřené tmavě zelené listy. Vykvétá výrazným žlutým květem, který se houpajíc na vrcholu stonku může připomínat slunečnici, je ale mnohem menší. Domorodí obyvatelé využívají prakticky celou rostlinu. Umí zpracovávat listy, stonky i hlízu. Hlíza obsahuje vysoký podíl inulinu a draslíku a využívá se k výrobě lahodného sirupu. Z Yaconu se také vaří odvary.

Bulvy Yaconu byly známy už prastarým Inkům. V některých částech Peru je dodnes používání Yaconu spojeno s náboženskými a kulturními rituály. Podlouhlé bulvy této rostliny jsou šťavnaté a sladké. Svým vzhledem připomínají brambory.

Yacon je bohatý na cenné aminokyseliny, kterých obsahuje cca 20 druhů. Mimo ně v něm pak najdete vlákninu, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor, karoten, vitamíny A, B1, B2, C a enzymy. Bulvy Yaconu jsou považovány za největšího přírodního „výrobce” fruktooligosacharidů (FOS), kterých obsahuje až 67%. Dávají bulvám Yaconu sladkou chuť. FOS jsou složité cukry, které nejsou metabolizovány v lidském trávicím traktu a jejich konzumace nezvyšuje hladinu glukózy. Působí jako prebiotika, jsou „pokrmem” prospěšných bakterií v trávicím traktu. 

V posledních letech se z Yaconu vyrábí také sirupy, nápoje, křupky a vločky. Může se také smažit, vařit i péct. V chuti je srovnatelný s chutí medu nebo karamelu a dokonale zastupuje cukr. Všechny tyto vlastnosti způsobily, že popularita této rostliny ve světě velice rychle roste. Pro srovnání – sklenice sirupu z Yaconu obsahuje o polovinu méně kalorií než stejná sklenice medu. 

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování:

1-3 lžičky denně

Sirup Yacon lze užívat samotný nebo jako součást dezertů, ovocných salátů, palačinek, omelet. Lze jím také sladit studené i teplé nápoje.

Upozornění:

Doplněk stravy.

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Složení: 100% čistý přírodní sirup z bulvy Yaconu

Množství: 250 g

Výrobce: MCMC SAC Peru

Distributor: UNCARIA ČR. s.r.o 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní sladidla a ,, mlsání"
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.4 kg
Obtíže: Zácpa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: