Chopollen - BIO hořká čokoláda s rouskovým pylem 85g

Kód: 4905
146 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
13.12.2022

Věděli jste, že při sběru je květový pyl pro včelky o něco lákavější než nektar, ze kterého tvoří med? Díky svému jedinečnému složení totiž tvoří základ výživy celého úlu, my mu říkáme energie v minibalení. Svou specifickou chutí i barevnou rozmanitostí pak ve spojení s poctivou hořkou čokoládou vytváří neodolatelnou kombinaci. Když čokoládu rozbalíte, ohromí vás úžasným 3D efektem a posléze neopakovatelnou chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní kombinace chutí

• kvalitní hořká čokoláda 74% kakaa
• blahodárný květový pyl
• ruční výroba
• delikátní chuť

Chopolen v sobě spojuje kvalitní, ručně vyráběnou čokoládu a tradici poctivého včelařství. Posyp 74 % hořké čokolády v BIO kvalitě je tvořen rouskovým pylem, který obsahuje naprosto jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě. Ne náhodou včelky krmí pylem celý úl.

Jednotlivá pylová zrna se liší tvarem a velikostí a v závislosti na druhu rostlin, ze kterých byla včelami nasbírána také barvou a chutí. Barva pylu se pohybuje v nejrůznějších odstínech od bílé po černohnědou. Čokoládě tak různobarevné rousky dodávají krásný vzhled.

Velmi zajímavá je také chuť pylu, která v sobě unikátně spojuje sladkost a hořkost a perfektně tak zapadá do chuťového profilu čokolády. Spojení kvalitní čokolády a včelího pylu je neodolatelnou kombinací a chuťovým zážitkem.

Jak se z pylu stane rousek?

Včelky létají z květu na květ, přičemž se na chloupcích jejich kožíšku zachytávají drobná zrnka pylu. Ten sčesávají kartáčky na nohách do tzv. košíčků, které mají na třetím páru noh. Přidávají k pylu obsah medného váčku a svých žláz a tzv. tlačítkem ho do košíčků pěchují a tvoří z něj rousky. Ty pak nosí do úlu pro svou obživu. Pylu se pak včelám odebírá jen tolik, aby ho i včely měly stále dostatek.

Složení

Hořká čokoláda (kakaová hmota*, cukr*, kakaové máslo*, vanilkový prášek*), sušený včelí pyl 8 %*. Obsah kakaové sušiny nejméně 74 %. (* suroviny organického původu)

Není vhodné pro lidi alergické na včelí produkty.

Výrobek není náhradou pestré stravy.

Obsah: 85 g

Vyrobeno v: ČR

Výrobce a dodavatel: Pleva s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pyl a dobroty s pylem
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: