Růžová uzená sůl Inků Original Uncaria® / 100g

Kód: 3382
80 Kč
Skladem do 3 dnů

Růžová uzená sůl Inků Maras Original Uncaria s hrubými krystalky patří mezi doplněk stravy. Oblíbená bude mezi všemi, kdo rádi svým jídlům dodají zajímavou uzenou chuť s neodolatelnou kouřovou vůní. Přírodně uzená sůl je populární mezi vegany a vegetariány, kteří nekonzumují vyuzené produkty. V balení najdete 100 g uzené růžové soli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uzená růžová sůl Inků Original Uncaria 100 g

Dopřejte si pravou, originální, výjimečnou a velmi chutnou růžovou sůl, která pochází přímo ze srdce And, z oblasti Maras. Maraská sůl si nese svůj název s odkazem na místo jejího vzniku - v malebné  vesnici Maras. Sůl objevili už staří Inkové, kteří si jí velice cenili. Už tehdy se sklízela ručně a do dnešních dnů se způsob jejího získávání příliš nezměnil. Na úbočí And se můžete setkat s vodními nádržemi, které se nazývají salinas. Do nich vtéká čistý, horký proud podzemní slané vody, která se na sluníčku vypaří a pouze čistá růžová sůl.

Pro přípravu uzené soli se růžové krystalky udí na mandlovém a pomerančovém dřevě - vše probíhá přírodním způsobem bez použití chemikálií. Uzením získá sůl hnědošedou barvu a specifickou kouřovou chuť, která připomíná uzené maso. Při procesu uzení nevznikají karcinogenní látky, jak tomu bývá u průmyslového uzení. Takovou sůl můžete používat v kuchyni vždy, když budete svým pokrmům chtít dodat zajímavou kouřovou chuť. Uzená sůl je oblíbená u veganů a vegetariánů, kteří si vyuzené dobroty nemohou dopřát. Sůl totiž chutí připomíná slaninu a další uzeniny.

Tato exotická růžová sůl Inků patří mezi nejlahodnější soli na světě. Je ceněná pro velký obsah minerálů jako železo, vápník, hořčík, zinek či měď. Právě díky nim má sůl svou krémovou, do růžova tónovanou barvu. Její používání si oblíbili nejlepší kuchaři po celém světě, kteří ji využívají pro nejrůznější speciality. Hodí se pro přípravu všech možných jídel - do polévek, salátů, k masu, rybám i zelenině.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Co obsahuje naše balení? 100% čistá, originální, přírodní uzená růžová sůl Inků z And

Dávkování:

Užívá se jako jiná běžná sůl.

Složení: 100 % růžová sůl z And, z oblasti Maras.

Množství: 100 g

Země původu: Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžová sůl Inků z Maras
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: