Anona ostnitá - Graviola Original Uncaria© bylinný čaj 100g

Kód: 3442
Novinka Doprava zdarma
230 Kč
Skladem (2 ks)

Originální bylinný čaj Uncaria - GUANABÁNA (Anona Graviola) se řadí mezi doplňky stravy. Anona Graviola nebo také Guanabána patří mezi velmi oblíbené peruánské rostliny. Pochází z tropické části Peru, ale roste dnes také v Amazonii a v širších oblastech Severní i Jižní Ameriky. Oblíbené jsou zejména šťavnaté plody, ale v tropické přírodní medicíně se využívají všechny části stromu Graviola - kůra, listy, kořeny, plody i jedovatá semena. Pro výrobu čaje se používají listy rostliny. V balení najdete 100 g čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální čaj Uncaria - Guanabána/Graviola 100 g

Vyzkoušejte zajímavý bylinný čaj Uncaria Guanábana, který se vyrábí ze sušených listů stejnojmenného stromu. Rostlina pochází z Jižní Ameriky, má podobu malého stromku, který dorůstá do výšky 5-6 m a má krásně tmavě zelené listy, které nikdy neopadávají. Indiáni využívají všechny jeho části, ale běžně jsou mezi lidmi oblíbené hlavně jeho šťavnaté plody. Jsou velké až 25 cm, mají tvar srdce a jsou porostlé měkkými ostny. Uvnitř se skrývá lahodná bílá dužnina, velmi šťavnatá a sladká. Jen je třeba dávat pozor na semínka, která jsou jedovatá. V Evropě čerstvé plody většinou neseženete, protože jsou velmi náročné na převoz.

Strom ve své domovině nese dva názvy. Jako Graviolu ho znají v Brazílii, kde se hovoří primárně portugalsky. Ve španělsky hovořících oblastech se pak setkáte s názvem Guanábana. 

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

S čím kombinovat čaj Uncaria Guanabána:

Bylinný čaj Guanabána (Anonna Graviola) doporučujeme kombinovat s extrakty Chagubona a Ubosanno.

Dávkování:

Před použitím bylinný čaj doporučujeme promíchat.

1/2 kávové lžičky směsi zalijte vařící vodou 200-250 ml, nechte zakryté 15 minut vyluhovat a popíjejte vlažné. Pokud naše bylinky používáte poprvé, doporučujeme začít menším množstvím směsi. Bylinný čaj doporučujeme používat min. 1 měsíc, pak týden pauza, a poté pokračovat. U našich bylinek doporučujeme zvýšit příjem tekutin.

Upozornění:

Doplněk stravy.

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Anona Graviola – Anony ostnité. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 100 g

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: