Chuchuhuasi Original Uncaria® bylinný čaj 100g

Kód: 3487
Novinka Doprava zdarma
130 Kč
Skladem (2 ks)

CHUCHUHUASI je monumentální amazonský strom, jenž mají domorodci ve velké úctě. Pro léčebné účely se používá kůra stromu která je extrémně tvrdá, červenohnědé barvy a domorodí obyvatelé z ní nejčastěji připravují silný odvar. Používá se také k přípravě tzv. Jungle drinku, což je silný výluh kúry v třtinovém rumu, který si pak sebou berou na náročné pochody džunglí. Chuchuhuasi je zdrojem alkaloidů, katechinů, saponinů, chinonů, organických kyselin a další látek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální bylinný čaj Uncaria - Chuchuhuasi 100 g

Pod cizokrajně znějícím názvem Chuchuhuasi se skrývá vzrostlý strom, který roste nejen v amazonské džungli, ale také v Bolívii, Peru, Kolumbii nebo Ekvádoru. Jeho domovem je zkrátka Jižní Amerika. Indiáni si tohoto stromu velmi považují a naučili se ve svůj prospěch využívat hlavně jeho kůru. Má červenohnědou barvu a je velmi tvrdá, nicméně i tak ji domorodí obyvatelé zpracovávají a využívají pro výrobu odvarů nebo populárního Go-Juice (Jungle drinku). Přežít v drsných podmínkách amazonské džungle totiž není vůbec snadné, a tak je třeba dobře se posilnit. Jungle drink vás postaví na nohy i v těch nejnáročnějších terénech a podnebích. Strom Chuchuhuasi dorůstá do výšky až 30 metrů, má veliké listy a kvete drobnými květy.

Blahodárná kůra se využívá nejen na výrobu odvarů, ale také pro přípravu tonika. V evropských podmínkách se můžete s Chuchuhuasi setkat v podobě čaje nebo bylinných tablet.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

S čím kombinovat čaj Chuchuhuasi:

Bylinný čaj Chuchuhuasi doporučujeme kombinovat s superpotravinou Noni nebo s extraktem Marcocura.

Dávkování:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700-800 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku 1 hodinu před nebo po jídle. Terapeutická dávka je 6-10 g.

Z kůry Chuchuhuasi je možno vyrobit likér. Může se použít samotné Chuchuhuasi, směs s Vilcacorou nebo Tahuari. Po zalití alkoholem ponechte stát minimálně 3 týdny.

Upozornění:

Doplněk stravy

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám a lidem před nebo po transplantaci orgánů.

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: Speciálně vytříděná, drcená kůra stromu Maytenus laevis. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 100 g

Vyrobeno v:  Česká republika

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: