Hercampuri Original Uncaria® - bylinný čaj 100g

Kód: 3604
210 Kč
Skladem do 3 dnů

Originální bylinný čaj Original Uncaria - HERCAMPURI se řadí mezi doplňky stravy. Je vyrobený ze sušené, jemně řezané a ručně přebírané bylinky Hercampuri, která má svou domovinu vysoko v jihoamerických Andách. Česky nese název hořeček, a tak je třeba připravit se na hořkou chuť. Bylina je však velmi oblíbená v etnomedicíně (dokonce už z doby starých Inků), proto bychom jí její hořkost měli odpustit. Balení obsahuje 100 g sušené byliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální čaj Uncaria - Hercampuri 100 g

Bylinný čaj Original Uncaria Hercampuri nebude tou nejoblíbenější volbou pro ty z vás, kdo nesnesou hořkou chuť. Když mu ale dáte šanci, jistě se vám odmění. Zvláštní název Hercampuri dali bylince domorodí obyvatelé Jižní Ameriky. V jazyce quechua to znamená doslova “ten, který kráčí”. Obrazně řečeno tak vyjadřuje léčitele, který v dávných dobách obcházel jednotlivé vesnice a přinášel lidem léčivé byliny na nejrůznější neduhy. Indiáni v Peru nazývají bylinu také jako Té Amarago, v překladu “hořký čaj”, což odkazuje na jeho chuť.

Bylinka hercampuri roste převážně v trsech. Má tmavě zelené lístky a kvete fialovými kvítky. Vyskytuje se v nepřístupných horách a sklízí se výhradně ručně. Pro své obsahové látky je po staletí užívaná v tradiční etnomedicíně andské oblasti.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz

Dávkování:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody, vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně sklenku. Terapeutická dávka je 6-10 g.

Upozornění:

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Hercampuri, Flor de arena a Manayupa jsou očistné byliny, které se NESMÍ užívat společně! Nutné užívat každou v samostatném časovém cyklu, například 1 měsíc Flor de arena, další měsíc Manayupa a poslední měsíc Hercampuri. Nelze je užívat v jeden den současně!

Nepoužívat v případě žaludečních či duodenálních vředů, při neprůchodnosti žlučovodu a zánětu žlučníku, při vysokém krevním tlaku.

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Gentianella alborosea (Hercampuri). Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 100 g

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: