Hierba Luisa Original Uncaria® - bylinný čaj 50g

Kód: 3607
80 Kč
Skladem (1 ks)

Originální bylinný čaj Uncaria - Hierba Luisa se řadí mezi doplňky stravy. Bylina Hierba Luisa je všeobecně známá pod názvem citronová tráva. Využívá se jako koření hlavně v oblasti jihovýchodní Asie. Mimo kulinářské umění má své uplatnění také v tradiční etnomedicíně. Ochutnat ji můžete také v sušené formě - v podobě bylinného čaje Original Uncaria. V balení najdete 50 g čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj Original Uncaria - Herba Luisa 50 g

Hierba Luisa je název rostliny, kterou možná budete znát pod jmény jako citronová tráva, lemongrass, citronella nebo také Aloisie citronová. Svůj původ má v Jižní Americe, ale dnes ji najdete i v Asii, Mexiku nebo v oblasti Středomoří. Aloisie má dlouhé, pevné a poměrně ostré listy. Je významná hlavně svým citrusovým aroma a chutí, pro které se přidává jako koření do pokrmů. Jídlu dodá zajámavou chuť, ale je vždy nutné ji z pokrmu vytáhnout, protože ani varem se neztratí její tuhost.

Hierba Luisa potřebuje ke zdárnému růstu slunné a vlhké místo. Pěstuje se proto v subtropických místech, kde se jí výborně daří. Používá se také v kosmetice nebo jako insekticid, protože výborně odpuzuje mouchy a další hmyz. Mimo toto využití se používá také v tradiční etnomedicíně. V Jižní Americe se z ní vyrábí nápoj Inca Kola, který se považuje téměř za národní nápoj. Vyzkoušejte ji i ve formě bylinného čaje, který má osvěžující citronovou vůni a chuť.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku. Nebo na jednu porci: 1 lžičku byliny zalít sklenkou studené vody, vařit na malém ohni 5-10 minut.

Upozornění:

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Cymbopogon citratus. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 50 g

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: