Juan de Alonso Original Uncaria® - bylinný čaj 50g

Kód: 3610
115 Kč
Skladem (2 ks)

Originální bylinný čaj Uncaria - Juan de Alonso se řadí mezi doplňky stravy. an de Alonso je jednoletá bylina, která roste v teplých oblastech Jižní Ameriky. Pro účely etnomedicíny se využívají hlavně její listy. Ochutnat ji můžete i v podobě bylinného čaje. V balení ho najdete 50 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj Original Uncaria - Juan de Alonso 50 g

V tropických oblastech Amazonie i skalnatých místech Peru a Bolívie, zkrátka v celé divoké Jižní Americe roste spousta zajímavých rostlin, které se místní obyvatelé naučili využívat pro účely tradiční přírodní medicíny. Mezi takové patří i jednoletá bylina Juan de Alonso neboli Řepeň trnitá. Vyskytuje se v teplejších oblastech Jižní Ameriky, ale také v peruánských Andách, kde ji najdete nejčastěji ve výšce okolo 2 000 m.n.m. Patří mezi vzácnější bylinky.

Dorůstá výšky okolo 30 cm a má bělavé lístky pokryté jemným chmýřím. Právě ty se využívají nejčastěji pro účely etno medicíny. Domorodí obyvatelé z nich připravují nejrůznější čaje a odvary. Pro své výrazné žluté zbarvení je Juan de Alonso využívaný také jako barvivo.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku. 

Upozornění:

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Xanthium spinosum. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 50 g

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: