Tahuari-Lapacho Original Uncaria® - bylinný čaj 100g

Kód: 3625
205 Kč
Skladem (2 ks)

Originální bylinný čaj Uncaria Tahuari Lpacho není doplněk stravy. Lapacho neboli “nápoj Inků” pochází z Jižní Ameriky a ke zpracování se používá vnitřní kůra stromu. Lapacho roste na území Brazílie, Bolívie, Peru, Paraguayi a severní Argentiny. V této oblasti roste několik příbuzných druhů a získávají se tak různé druhy kůry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj Uncaria - Tahuari Lapacho 100 g

Strom Lapacho, latinsky pojmenovaný Tabebuia avellanedae či impetiginosa roste v oblasti Jižní Ameriky na území Bolívie, Paraguay, Brazílie, Peru a severní Argentiny. Dorůstá vysoké výšky až 20 metrů a může se dožít velmi vysokého věku. V oblasti jeho výskytu roste více druhů stromu Lapacho, ale červená kůra se získává jen z druhů Lapacho Colorado nebo Lapacho Morado. Rostlinu můžete pěstovat i v evropských podmínkách, ale pouze jako pokojovku.

Strom Lapacho má tato povolená zdravotní tvrzení:

Pomáhá budovat přirozenou obranyschopnost a odolnost organismu. Příznivě ovlivňuje krevní tlak, normální činnost ledvin a vylučování. Podporuje relaxaci a spánek a působí jako antioxidant.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování:

Nejčastěji 3-5 gramů byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku. 

Upozornění:

Kůra ze stromu lapacho (Tabebuia avellanedae či impetiginosa ) je zpracována v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č. 58/2018 Sb, která platí od 1. 11. 2018, nesmí být použita jako potravina či doplněk stravy. Extrakt tedy dodáváme pouze jako botanický materiál. Není doplněk stravy.

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření.

Složení: Speciálně vytříděné, sušené listy rostliny Lapacho. Z čerstvého sběru, ručně přebírané v naší provozovně. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Hmotnost: 100 g

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: sypané bylinné čaje
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: