Nopal Original Uncaria® / 100g

Kód: 3361
190 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2023

Originální prášek Nopal Original Uncaria se řadí mezi doplňky stravy. Nopal je u nás známější pod názvem opuncie a patří mezi kaktusovité rostliny. Mezi ceněné části tohoto kaktusu patří výhonky a šťavnaté plody, které se konzumují čerstvé. Mnohdy se však také suší a melou na jemný prášek, který se využívá jako doplněk stravy. Obsahuje totiž množství blahodárných látek a často se užívá i v tradiční peruánské etnomedicíně. V balení najdete 100 g prášku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mletý prášek Nopal Original Uncaria 100 g

Pod názvem nopal si zřejmě spousta z vás nic konkrétního nepředství. Tato rostlina je v našich končinách známější pod pojmenováním Opuncie. Kaktusovitá rostlina má svůj původ v Mexiku, ale dnes ji najdeme třeba i v Evropě - ve Španělsku, na Kanárských ostrovech apod. Opuncie plodí lahodné plody, které se dají konzumovat syrové i vařené, využívá se pro výrobu marmelád, polévek, připravují se z něho saláty i dušené pokrmy. K jídlu se připravují i zelené části rostlin. Velmi často bývá využíván i v etnické medicíně.

Plody opuncie jsou po dozrání růžové a jejich slupku pokrývají droboučké trny, které se při neopatrném zacházení velmi snadno dostanou na oblečení i do kůže, proto je třeba při sklizni postupovat opatrně. Nopal obsahuje spoustu minerálů jako vápník, hořčík, draslík, fosfor či sodík a mnoho vitamínů - A, skupiny B, i C. Dále také množství rozpustné i nerozpustné vlákniny, bílkoviny, sacharidy a aminokyseliny.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Co obsahuje naše balení? Prášek z mletých plodů Opuntia ficus indica. Díky šetrnému zpracování je v sušině uchován vysoký obsah přírodních látek. Neobsahuje žádné chemické a konzervační látky. Ručíme za vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu.

Dávkování:

3x denně 1-2 čajové lžičky prášku, nejlépe několik minut před jídlem, rozmíchat v cca 200-300 ml vody nebo džusu. Doporučuje se rozmíchat v mixéru nebo šejkru.

Upozornění:

Přechovávejte v dobře uzavřeném obalu.

Složení: Opuntia ficus indica mletý prášek

Množství: 100 g

Země původu: Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Uncaria
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Obtíže: Vysoký cholesterol

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: