Dárková sada ,,MOČOVÉ CESTY" 5x100g

Kód: 4839
Akce Novinka
–10 %
mocove cesty
–10 % 1 094 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
13.12.2022

Sleva 10 % oproti zakoupení produktů samostatně.

DÁRKOVÝ BALÍČEK od fa. Uncaria ,, Močové cesty", obsahuje jihoamerické bylinky Cola de caballo Original Uncaria® 100gFlor de arena Original Uncaria® 100gChanca piedra Original Uncaria® 100g. Balíček pořídíte za výhodnou cenu oproti koupi jednotlivých produktů zvlášť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cola de caballo 100 g

Přesličky jsou v podstatě živoucí fosilie. Na světě existují už od pravěku a setkat se můžete s různými druhy, které se objevují i v České republice. Na území Jižní a Střední Ameriky narazíte na přesličku obrovskou neboli Cola de caballo, která dorůstá výšky až 3 metry. Daří se jí výborně v džungli i v horách, umí se výborně přizpůsobit nejrůznějším životním podmínkám. Jakpak by ne, když patří mezi nejstarší rostlinné druhy na Zemi!

Přeslička obsahuje obrovské množství blahodárných látek, zejména křemíku. Z toho důvodu se hojně využívá v etno medicíně a bývá také součástí čistících jarních kůr. Křemičitany mají pozitivní vliv na organismus, metabolismus a pleť. I když roste přeslička obrovská daleko od České republiky, můžete si odvar z jejích listů dopřát i vy. V sypaném bylinném čaji Uncaria najdete jen pečlivě sbírané a vybrané byliny té nejlepší kvality.

Flor de arena 100 g

Ochutnejte bylinný čaj ze sušené bylinky Flor de Arena, oblíbené rostlinky domorodých indiánů Jižní Ameriky. Bylina Flor de Arena patří mezi populární peruánskou rostlinu, její domorodý název, který můžeme do češtiny přeložit jako “květ písku” odkazuje na její přirozené prostředí, a sice pobřeží Jižní Ameriky. Najít ji ale můžete i ve vysokohorských a níže položených částí peruánských And. Když roste ve vyšších polohách, bývá drobnější a více tmavě zelená, její podoba v nižších polohách je pak více do šedozelena, pokrytá chloupky. Kvete drobnějšími fialovo-bílými kvítky. Odvar se nevyužívá pouze k pití, ale můžete ho přidat do koupele k očistě a osvěžení pokožky. 

Chanca Piedra 100 g

Stejně jako se v našich končinách sbírají byliny pro nejrůznější odvary a čaje, můžete se s tímto zvykem setkat i jinde na světě. Také v Peruánských Andách domorodí obyvatele výborně znají svou domovinu se všemi jejími rostlinnými poklady. V náročných podmínkách a obklopeni divočinou to často byla jediná pomoc, na kterou se mohli spolehnout v případě zdravotních problémů. A tak objevili i jednu z nejslavnějších peruánských bylinek - Chanca Piedra.

Latinský název zní Phyllanthus niruri a představuje drobounkou rostlinu dosahující výšky pouhých 30-60 cm. Její vzhled je celkem nevýrazný, má drobné bílé nebo žluté kvítky, oválné listy a zploštělé plody. Její domorodý název zní v češtině jako “drtič kamenů”, což poukazuje na její vliv na činnost močových cest. Bylinka nemá ani výraznou chuť, a tak se často využívá pro přípravu čajových odvarů, které nejsou hořké a jsou nenáročné na pití. Vyzkoušejte i vy její chuť a dopřejte si rostlinku, která už po staletí patří mezi perly jihoamerické etnomedicíny.

Upozornění:

  • Není vhodné pro děti do 3 let!
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Ukládejte mimo dosah dětí.
  • Nenahrazuje pestrou stravu.
  • Skladování: Otevřenou lahvičku Dračí krve je nutno čas od času protřepat a při dlouhodobém skladování neotevřených lahviček je nutno udělat s nimi totéž. Jinak má přírodní sediment tendenci klesat na dno a tam zatuhnout. 

Složení: Cola de caballo Original Uncaria® 100gFlor de arena Original Uncaria® 100g, Chanca piedra Original Uncaria® 100g

Množství: balíček obsahuje 5 ks gramáž viz. výše.

Země původu: Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Uncaria
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: