Balíček Uncaria "Chřipková pohotovost"

Kód: 3523
Novinka Tip
1 152 Kč
Skladem (> 5 ks)

Originální balíček Uncaria Chřipková pohotovost obsahuje bylinné produkty z čisté peruánské přírody. Najdete v něm dvojici čajů Muňa Muňa a Wira Wira, kapsle s bylinou Camu Camu a pryskyřici Dračí krev. Všechny tyto byliny využívají jihoameričtí indiáni v tradiční etnomedicíně. Balení obsahuje 2x 100 g sušených bylin, 150 kapslí a 30 ml pryskyřice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný balíček Uncaria - Chřipková pohotovost

Speciální bylinný balíček Uncaria “Chřipková pohotovost” obsahuje oblíbené jihoamerické bylinky, které domorodí obyvatelé využívají v etnické medicíně. Vyzkoušejte i vy tyto peruánské poklady na vlastní kůži.

Jaké bylinky v balíčku najdete?

  • Muňa Muňa

Bylinka Muňa Muňa roste v podobě keříčků vysoko v jihoamerických Andách. Vydává silné mátové aroma. O jejím užití se zmiňují španělští kronikáři již v 17. století. V kombinaci s bylinkou Wira, druhem andské protěže, vzniká směs, která je v chladném vysokohorském klimatu And velmi ceněná a oblíbená a našla své uplatnění v tradiční etnomedicíně horských kultur peruánských a bolivijských And.

  • Wira Wira

Drobná peruánská bylinka Wira Wira, která roste v pohoří Andy. Česky se nazývá Protěž Peruánská, má podobu menšího keříku s výrazným bílým ochmýřením. Využívá se v tradiční etnomedicíně.

  • Camu Camu

Latinským názvem se strom nazývá Myrciaria dubia. Jedná se o menší stromek dorůstající výšky maximálně 5 metrů. Najdete ho v povodí řek v oblastech Peru a Brazílie a oblíbený je hlavně pro své plody. Bobule Camu Camu mají podobu malinkých fialových jablíček. Jsou velmi kyselé, takže v syrovém stavu téměř nepoživatelné. Jejich kyselost už nám napovídá, že obsahují vysoký obsah vitamínu C, až 60x více než klasický pomeranč. Má tak blahodárný vliv na lidské zdraví.

  • Dračí krev

Dračí krev známá též jako Sangre de Drago se získává z kmenů stromu Croton lechleri. Po naříznutí kůry začne proudit z kmene červená pryskyřice, která má barvu podobnou krvi. Tato míza je známá už od roku 1600, kdy ji zaznamenal španělský objevitel a přírodovědec Bernabé Cobo. Popisoval léčivé účinky šťávy, které byly obecně známé kulturám Mexika, Peru a Ekvádoru. 

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Co obsahuje balíček Uncaria “Chřipková pohotovost”?

V balíčku najdete 100 g sušené bylinky Muňa Muňa a 100 g sušené bylinky Wira Wira, které slouží k přípravě odvaru.

Dále se můžete těšit na 150 vegetariánských kapslí Camu Camu Maxi C, z nichž každá obsahuje 500 mg čistých mletých plodů stromu Myrciaria dubia.

Součástí balení je také 30 ml Dračí krve Sangre de drago.

Zaručujeme vysokou kvalitu, čistotu a shodnost botanického druhu. Sušené lístky a stonky, jsou ručně pečlivé přebírané, z čerstvého sběru. 

Dávkování:

Muňa Muňa a Wira Wira: Nejčastěji po 3-5 gramů Muňa Muňa a Wira Wira zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně 1 sklenku.  Děti od 3 let půl sklenky.

Camu Camu: denně 4-6 kapslí, nejlépe 3x denně po 2 kapsle zapít vodou. 1 kapsle obsahuje 40 mg vitaminu C.

Sangre de drago:

VNITŘNĚ – obvykle se užívá 15-20 kapek denně. K tomuto množství je třeba dojít postupně, zvyšováním dávky od tří kapek první den každý den o 2. Nejlépe je užívat na lačno, rozmíchané v malém množství vody nebo šťávy (1-2 lžíce tekutiny).

VNĚ - k výplachům dutiny ústní a ke kloktání se užívá roztok 3-10 kapek v ¼ sklenky vody. Na rány, popáleniny, pokousání hmyzem a afty se používá neředěné.

Upozornění:

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

U citlivých osob může vyvolat alergickou reakcí. 

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Složení: Muňa Muňa 100g, Wira Wira 100g, Sangre de drago 30 ml, Camu Camu Maxi C - 150 vegetariánských kapslí po 500 mg (75 g)

Země původu:  Peru

Výrobce: Uncaria s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vánoce
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: