Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Fialová kukuřice - srazit tlaky níž a níž / mletý prášek 150g

Kód: 519
250 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
21.6.2024
Originální mletý prášek Inca Botanica Fialový kukuřice - srazit tlaky níž a níž se řadí mezi doplňky stravy. Maiz morado, jak se fialové kukuřici také říká, patří mezi dávné odrůdy rostoucí v Jižní Americe. Najdete ji v Peru, Bolívii, Ekvádoru a Kolumbii. Používá se jak v kuchyni, tak jako zdroj barviva. Mimo to pak také v tradiční etnické medicíně.  V balení najdete 150 g prášku.
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mletý prášek Inca Botanica - Fialová kukuřice 150 g

Kukuřici většina z nás zná v podobě klasu se žlutými zrníčky. Víte ale, že tento druh rozhodně není jediný na světě? Na opačném konci světa, v Jižní Americe najdete kukuřici, která má zrnka tmavě fialová, a rozhodně není žádným nováčkem. Kukuřice Maiz Morado je jednou z pradávných plodin, která se vyskytuje na území Peru, Bolívie, Ekvádoru a Kolumbie. Vyskytovala se zde dokonce ještě před příchodem starých Inků.

Jihoameričtí obyvatelé tuhle plodinu rádi využívají k jídlu, ale také jako barvivo. Fialová zrníčka stačí ponořit do teplé vody a pustí fialové barvivo. Takový nálev se pak používá do potravin i nápojů. V Peru se navíc můžete setkat s nápojem chica morada, k jehož přípravě je fialová kukuřice nezbytnou přísadou. Mletá kukuřičná zrna se vaří ve vodě, přidá se k nim ananas, skořice, hřebíček a cukr. Udělat si ho teď doma můžete i vy - s mletým práškem Inca Botanica. Dále se používá pro přípravu Api smoothie, tzv. “dezert Inků” a v etnické medicíně. Má pozitivní vliv na srdeční činnost.

Pro výrobu prášku byly použité šetrné sklizené, ručně přebrané, sušené a mleté plody. Garantujeme vysokou kvalitu a přesnost botanického druhu. Plody jsou zpracované naším peruánským dodavatelem v provozu s certifikovaným HACCP systémem.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Použití a dávkování:

2x 1 lžíci (2x 5 g) denně. Konzumovat lze buď samostatně nebo přidáním do jogurtů, smoothie, müsli, pudinků, nebo různých nápojů

(např. chicha morada), nebo také přidávat do mouky při pečení.

Upozornění:

Nesmí používat osoby s nízkým tlakem! 

Možná přecitlivělost na obsažené látky.

Není náhradou pestré stravy ani předepsané medikace.

Skladujte v suchu a teplotě do 25°C.

Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Složení: 100% Fialová kukuřice (Maiz morado) - plod (jemně mletý prášek).

Skladování: Skladujte v suchu a teplotě do 25°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Obsah: 150 g

Vyrobeno v:  Česká republika

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Superpotraviny a doplňky stravy
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: