ACHIOTE / extrakt 50 ml

Kód: 990
450 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
18.4.2024

Originální extrakt Inca Botanica - Achiote patří mezi doplňky stravy. Neobsahuje alkohol. Achiote patří mezi významné stromy rostoucí v Jižní Americe. Poznáte ho snadno podle výrazných červených plodů. Domorodí obyvatelé využívají semena stromu jako přírodní barvivo, se kterým dodávají barvu nejen svým pokrmům, ale také ho využívají pro rituální účely a malby na tělo. Listy ze stromu Achiote se v tradiční medicíně tamního obyvatelstva využívají k přípravě tonik a nálevů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extrakt Inca Botanica - Achiote 50 ml

Strom či keř Achiote roste v oblasti Latinské Ameriky od Mexika až po Brazílii. Dorůstá výšky až 10 metrů. Jeho semena mají výraznou oranžovo-červenou barvu a využívají se pro výrobu barviva zvaného annatto. Mimo název Achiote můžete narazit i na pojmenování anato, urucu nebo Oreláník barvířský. Domorodí obyvatelé mají v džungli omezené možnosti, a proto se naučili skvěle využívat každou část tohoto stromu. Jeho větve slouží pro výrobu šípů, barvivem oživují pokrmy, barví látky a také ho používají pro malování na kůži. Díky výrazné oranžové barvě v džungli slouží jako náhražka šafránu. Rostlina byla v Mexiku dlouhou dobu vnímaná jako posvátná, protože barvivo připomíná krev.

V oblasti tradiční medicíny se ale nejčastěji využívají listy, které jsou lesklé a mají vejčitý tvar. Indiáni znají spoustu způsobů, jak listy Achiote využívat, nám ale bude muset stačit, že obsahují množství blahodárných látek. Vyzkoušet Achiote můžete v podobě čaje nebo extraktu.

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. 

 

Dávkování a složení extraktu:

Před použitím extrakt protřepejte. 

7-10 kapek 2-3x denně.

Nepřekračujte denní dávkování!

Upozornění:

  • Nedoporučujeme užívat v těhotenství a během kojení.
  • Je možná přecitlivělost na obsahové látky.
  • Není určeno dětem do 3 let.
  • Před použitím protřepat.

 

Složení: Achiote  - Oreláník barvířský (Bixa orellana-Folium) , čištěná  voda, glycerol, sorban draselný  a kyselina citronová. Neobsahuje líh.

Skladování: Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Objem: 50 ml

Vyrobeno v:  Česká republika

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.Doplňkové parametry

Kategorie: Extrakty - kapky
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.2 kg
Obtíže: Zácpa
Výrobce: Blue Bloom s.r.o
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LN Avatar autora | 28.4.2021
Ano jsem velice spokojená