Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

CHAGA / extrakt 50 ml

Kód: 1116
450 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
24.5.2024

Originální bylinný extrakt Inca Botanica - Chaga se řadí mezi doplňky stravy. Neobsahuje alkohol. Sibiřská čaga je houba, která se vyskytuje ve vyšším podnebném pásu. Parazituje na stromech a řadí se tak mezi dřevokazné houby. Má černo-rezavé zbarvení, které působí jako zhrublá kůra nebo zdřevnatělý tmavý výrůstek. Využívá se tradičně v etnomedicíně severských národů. V lahvičce najdete 50 ml extraktu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný extrakt Inca Botanica - Chaga 50 ml

Čaga sibiřská se správně nazývá Rezavec šikmý a řadí se mezi dřevokazné houby. Nejčastěji ji můžete najít na bříze, ale vyskytuje se i na jiných listnatých stromech. Pojmenování čaga odkazuje na ruský lidový název, ale v ostatních severských zemích jí takto neříkají. Čaga roste nejčastěji pod kůrou stromů, kterou později nadouvá a prorůstá ven. Její plodnice jsou nejčastěji nedokonalé (pokud nerostou přímo v dutině stromu), s popraskaným a černým povrchem. Mohou dosahovat věku až 20 let. Sklízejí se nejčastěji na podzim. Po sklizni se čaga využívá v lidovém léčitelství. V Rusku se tradičně strouhá na jemný prášek, ze kterého se připravuje nápoj, který připomíná kávu nebo čaj. Dále ji můžete konzumovat i v podobě extraktů.

Domorodí obyvatelé severských zemí využívají čagu tradičně v oblasti etnomedicíny, kde jí přisuzují nejrůznější vlastnosti. 

Dle nařízení Evropské unie se u bylinek a bylinných produktů zakazuje uvádět informace, které by ve vás mohly vyvolat dojem zdravotního či léčebného účinku. Ač jsou některé z nich podloženy vědeckými výzkumy, užívají se stovky let a pomohly velké spoustě lidí. Nejsou však registrované farmaceutickou firmou jako lék. Bližší informace o nich ale najdete v našem herbáři www.bylinkyzamazonie-herbar.cz 

Dávkování:

Před použitím extrakt protřepejte. 

7-10 kapek 2-3x denně.

Nepřekračujte denní dávkování!

Upozornění:

Doplněk stravy.

Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Není určeno dětem do 3 let, těhotným, kojícím ženám.

Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v temnu a suchu.

Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření

Složení: Sibiřská Čaga (Inonotus obliquus) 10g, čištěná voda, glycerol,  sorban draselný, kyselina citronová. Neobsahuje líh.

Skladování: Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Objem: 50 ml

Vyrobeno v:  Česká republika

Výrobce: Blue Bloom s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Extrakty - kapky
Záruka: Datum spotřeby je uveden na obalu
Hmotnost: 0.1 kg
Obtíže: Špatné trávení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: