Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Achyrocline satureioides

Rostlina Achyrocline satureioides nemá český název. Roste v kamenitých svazích a sušších místech Jižní Ameriky. Využívá se v tradiční etnomedicíně.

 

Vytrvalou bylinku Achyrocline satureioides najdete v mnoha oblastech Jižní Ameriky. Nemá moc ráda vlhko a roste hlavně v sušších místech, najdete ji ale jak u moře v nadmořské výšce až do 1 200 m, tak v horských oblastech i Andách ve výšce až 3 800 m.n.m. Jedná se o trvalku čeledi hvězdnicovitých, která má podobu keříku dorůstajícího zhruba 80 cm. Má úzké kopinaté listy zelenošedé barvy a na konci jihoamerického léta vykvétá žlutými květy. Bylinka našla své uplatnění v tradiční etnické medicíně. Využívá se k přípravě bylinných čajů, ale i jako odvar pro vnější použití. Bohužel zde nemůžeme uvádět její léčivé účinky, protože bylina není registrovaná u farmaceutických společností.