Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Ayahuasca

Nejznámější přírodní droga Jižní Ameriky. Ayahuasca je látka, ze které se připravuje odvarem z určitých lián a rostlin, využívá se hlavně v náboženských obřadech.

 

Ayahuasca v jazyku indiánů znamená liána duše nebo také liána mrtvých. Mezi další pojmenování patří také yage. Jedná se o koncentrovaný odvar z liány Banisteriopsis caapi a dalších rostlin, který má halucinogenní účinky. Indiáni tuto drogu znají už 5 tisíc let. Je pro ně posvátná a využívají ji hlavně šamani, kteří pomocí ní mluví s duchy, dokáží léčit nemocné a provádějí své další obřady. Díky droze se dostanou do jiné dimenze, změní se jim vnímání času, naprosto běžné jsou halucinace, změna myšlení i emočního prožívání. Po požití se člověku běžně dostavuje zvracení a průjem, což šamani vnímají jako důležitou reakci, která tělo očišťuje od negativních energií.

Rituál Ayahuascy získal na popularitě i mezi cestovateli, kteří ji jezdí zkoušet přímo do džungle za šamany. Nutno však dodat, že je k droze potřeba postupovat s naprostou pokorou a nejedná se rozhodně o bezpečný zážitek. Uživatelé její účinek popisují víceméně pozitivně, líčí prozření, setkání se s duchy, kteří jim prozradí smysl života a celkově pomohou pochopit podstatu žití v lepším slova smyslu. Může se však stát, že zážitek je negativní a proto je nutné zvážit rizika. V současné době probíhají výzkumy, které se zaměřují na pozitivní účinky ayahuascy v léčbě nejrůznějších psychických onemocněních nebo při drogové závislosti.