Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Aztékové

Obyvatelé slavné Aztécké říše žili v oblasti dnešního Mexika, většiny Střední Ameriky. Říše vznikla roku 1428 a skončila vítězstvím španělských dobyvatelů pod vedením H. Cortéze roku 1519.


Aztékové byli národ bojovníků, v jejich životech hrálo velkou roli náboženství. Svým bohům vystavěli mnoho chrámů, z nichž se mnohé dodnes zachovaly skryté v husté džungli. Hlavním městem Aztécké říše byl Tenochtitlan. Když si úspěšně podmanili dnešní Mexiko, usadili se a věnovali se zemědělství, řemeslu a obchodování. Bohužel právě v této době je napadli španělé, kterým se Aztékové nedokázali ubránit. Společně s Inky a Mayi patří mezi nejslavnější indiánské kmeny žijící na území Latinské Ameriky. Pěstovali rýži, bavlnu, banány i nejrůznější koření. Život Aztéků byl výrazně spjat s náboženstvím a proslavili se také lidskými oběťmi, které byly v jejich společenství poměrně běžné. Věřili totiž, že aby jejich nejvyšší možný bůh slunce měl dostatek energie pro začátek nového dne, vyžaduje krev lidských obětí. Měli také velký strach z konce světa, kterému se obětováním snažili zabránit.