Aztékové

Obyvatelé slavné Aztécké říše žili v oblasti dnešního Mexika, většiny Střední Ameriky. Říše vznikla roku 1428 a skončila vítězstvím španělských dobyvatelů pod vedením H. Cortéze roku 1519.


Aztékové byli národ bojovníků, v jejich životech hrálo velkou roli náboženství. Svým bohům vystavěli mnoho chrámů, z nichž se mnohé dodnes zachovaly skryté v husté džungli. Hlavním městem Aztécké říše byl Tenochtitlan. Když si úspěšně podmanili dnešní Mexiko, usadili se a věnovali se zemědělství, řemeslu a obchodování. Bohužel právě v této době je napadli španělé, kterým se Aztékové nedokázali ubránit. Společně s Inky a Mayi patří mezi nejslavnější indiánské kmeny žijící na území Latinské Ameriky. Pěstovali rýži, bavlnu, banány i nejrůznější koření. Život Aztéků byl výrazně spjat s náboženstvím a proslavili se také lidskými oběťmi, které byly v jejich společenství poměrně běžné. Věřili totiž, že aby jejich nejvyšší možný bůh slunce měl dostatek energie pro začátek nového dne, vyžaduje krev lidských obětí. Měli také velký strach z konce světa, kterému se obětováním snažili zabránit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení