Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Červený jetel

Červený jetel je známý též jako jetel luční. Jedná se o běžnou rostlinku, kterou najdete na loukách a travnatých stráních. Obsahuje mnoho fytoestrogenů. Využívá se i jako krmivo, prostředek k zúrodnění půdy nebo léčivá bylina.

 

Jetel luční kvete krásnými červenorůžovými květy a známý je především tvarem svých listů. Každý z nás určitě někdy v životě hledal čtyřlístek, který se občas mezi trojitými listy vyskytne a slibuje svému nálezci štěstí. Původem jetel pochází z Evropy, dnes se ale vyskytuje i v Africe nebo v Asii. Patří do čeledi bobovitých a dorůstá výšky až 1 metru. Jetel má bohaté využití jako krmivo pro zvířata, ale díky hlubokým kořenům s hlízkovými bakteriemi se využívá i jako zelené hnojivo, které se zaorává a do půdy dostává dusík. Dále se používá i pro účely včelařství, bohužel jsou ale trubky květu jetele poměrně dlouhé a lépe si s nektarem poradí motýli nebo čmeláci.

Červený jetel se objevuje také v přírodním léčitelství. Tato bylina přispívá k dobrému stavu kostí, správné činnosti srdce, zdravému krevnímu tlaku a komfortu v období menstruace a menopauzy.