Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Chaluha bublinatá

Chaluha bublinatá patří mezi hnědé řasy, které se vyskytují v mořích a ke svému životu potřebují slanou vodu. Obsahuje mnoho jódu. Využívá se v etnomedicíně.

 

Chaluha bublinatá je hnědozelená chaluha, která má výrazně rozvětvené a vidlicovitě vedené pásy. Na nich lze najít mnoho vzduchových bublin, pro které si vysloužila své druhové jméno. Narazit na ni můžete v oblasti příboje, na mělčinách, pobřežích, hrázích a dalších stavbách umístěných v chladnějších vodách. Vyskytuje se hlavně v Severním a Baltském moři. Prorůstá do hloubky až 5 metrů.

V přírodní medicíně se používá jako léčivá bylina Obsahuje hodně jódu, který zvyšuje činnost štítné žlázy a také podporuje produkci hormonů. Setkat se s ní můžete v podobě extraktů nebo tablet. Uplatňuje se i jako želírovací prostředek a hnojivo, které dodává jód.