Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Doplněk stravy

Doplněk stravy se vyznačuje vysokým obsahem vitamínů, minerálů nebo jiných blahodárných látek. Je potravinou, ale neslouží jako náhrada pestré stravy.

 

Doplněk stravy na rozdíl od léků není určený k léčení chorob nebo jiných zdravotních problémů. Tyto produkty jsou vyrobené tak, aby pomáhaly doplnit chybějící vitamíny, minerály a další látky v běžné stravě a přispěly tak k rovnováze a dobrému fungování organismu. Doplňky stravy podléhají přísným zákonům a regulacím, které je nepovolují označovat za léky, často také není možné uvádět různé zdravotní účinky, ač jsou podloženy studiemi nebo jejich sílu mohou doložit staleté zkušenosti např. indiánských kmenů. Zdravotní účinky u nás se řídí směrnicí Evropské unie, u každé byliny je proto možné uvádět jen povolené účinky, které jsou schválené. To je důvod, proč na našem e-shopu bohužel nenajdete spoustu zajímavých informací. Mezi nejznámější doplňky stravy patří různé bylinné čaje, bylinné extrakty, tablety, sirupy a další. Doplňky stravy samozřejmě nemusí být pouze přírodního původu.