Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Dýňový olej

Dýňový olej se získává lisováním dýňových semínek. Patří mezi oblíbené kosmetické oleje i dochucovadla v kuchyni. Obsahuje mnoho minerálů.

 

Dýňový semínka jsou oblíbenou pochoutkou. Když je ale neopražíte nebo nezapečete do chleba, dá se z nich vylisovat lahodný dýňový olej. Dýně má svůj původ pravděpodobně v Severní Americe, odkud se do Evropy dostala prostřednictvím zámořských objevů v 15-16. století. Některé prameny však hovoří o tom, že byla dovezena z Indie. Tuto lahodnou zeleninu všichni určitě znáte, její síla však spočívá i v semínkách, které najdete uvnitř. Když se semena vylisují, vznikne lahodný dýňový olej, který lze přidat třeba do salátů, polévek nebo jiných studených pokrmů. Dýňový olej se však používá i v kosmetickém průmyslu. Je totiž bohatý na množství minerálů, hlavně zinek. Ten se stará o pevné nehty, podporuje růst vlasů a má skvělý účinek na pleť. Díky zinku je kůže pružná a regenerovaná. Zinek také působí proti zánětům a pomáhá na akné.