Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Eukalyptus

Rostlina eukalyptus se česky nazývá blahovičník. Je známá svým výrazným mentolovým aroma. Z rostliny se vyrábí eukalyptový olej a často slouží i jako pokojová květina.

 

Domovinou eukalyptu je Austrálie. V této oblasti dorůstá obrovských výšek a bez něho by se taky neobešel jeden z místních zvířecích obyvatel. Listy eukalyptu se živí populární medvídek koala. Blahovičník roste nejen vysoko, ale také velmi rychle, což ocenil hlavně papírenský průmysl, kde se stromy v 19. století hojně využívaly. Dnes můžete na eukalyptus narazit i u nás. Těší se velké oblíbě díky svým krásným mentolově zbarveným listům, které se využívají i pro výrobu věnců a nejrůznějších ozdob. Bohužel je tato rostlina poměrně těžká na pěstování a spousta začátečníků se nechá nachytat na jeho krásný vzhled, ale brzy jim v květináči uschne.

Na celém světě existuje víc než 600 druhů eukalyptů. Všechny jsou ale známé hlavně pro svoje výrazné mátové aroma, které je osvěžující, chladivé a příjemné. Ze stromu se získává v podobě eukalyptového oleje, který se využívá v kosmetickém i zdravotnickém průmyslu. Najít ho můžete v nejrůznějších nosních kapkách a tyčinkách, protože umí skvěle protáhnout dýchací cesty.