Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Fenykl

Fenykl obecný je víceletá rostlina, která se vyskytuje hlavně ve Středomoří. Používá se jako koření i jako léčivá bylina - podporuje detoxikaci, vylučování moči a trávení.

 

Pokud žijete na Jižní Moravě, dost možná jste na fenykl narazili. Vypadá trochu jako kopr, kvete žlutě a plodem je pak hnědozelená dvounažka. Má specifickou vůni. Roste divoce na tomto území, jinak se s ním ale setkáte hlavně v oblasti Středomoří. Fenykl je známý jako koření - k tomuto účelu se využívají jeho plody. Mohou se přidávat do salátů, dresinků a dokonce i marmelád nebo cukroví, protože mají nasládlou chuť, která se podobá anýzu. Využívá se i ve francouzské a italské kuchyni.

Mimo koření však patří i mezi léčivé byliny. Většinou ho můžete konzumovat v podobě odvaru nebo extraktu. Potěší svými detoxikačními schopnostmi, dále podporuje vylučování moči z těla a pomáhá k dobrému trávení.