Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná na vás dnes čeká v každém supermarketu. Hlíva je cizopasná houba, kterou najdete na kmenech stromů nebo pařezech. Oblíbená potravina i ingredience v etnické medicíně.

 

Nikdy není pozdě zajít na houby. Důkazem budiž hlíva ústřičná, kterou můžete najít od konce léta až do zimy. Pokud je zima mírná, není problém na ni narazit. Dívat se ale musíte po pařezech a kmenech stromů, nikoliv po zemi. Houbu najdete nejen v lese, ale klidně v parku nebo v aleji u silnice. Roste na listnatých stromech. Tato jedlá dřevokazná houba je součástí mnoha pokrmů a vegetariáni ji velmi rádi připravují na způsob trhaného masa. Barvou i tvarem připomínají větší ústřice, jsou šedivohnědé a rostou nad sebou v trsech. Spodní část je pokrytá lupeny. Hlíva se dá pěstovat i uměle, proto je možné zakoupit ji snadno v supermarketu. Hlíva ústřičná má i blahodárné účinky na člověka, umí posílit imunitní systém. Obsahuje obrovské množství vitamínu A a E.