Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Hloh

Mezi rod hlohu patří mnoho různých druhů. Hloh obecný je keř, který dorůstá zhruba do výšky 6 metrů, využívá se v zahradnictví a roste i divoce. Sušené květy se používají v lidovém léčitelství.

 

Keře hlohu je možné potkat jak v naší přírodě, tak ve městech. Často se používá jako přírodní živý plot nebo se sází do parků. Roste však i ve volné přírodě, nejčastěji v polostinných přiměřeně vlhkých půdách na okrajích lesů či mezi potoky. Jejich plodem je drobná červená malvice, kterou milují ptáci všeho druhu. Hloh se využívá i v etnické medicíně, a sice hlavně jeho květy. Drobnější bílé kvítky vypadají podobně jako květy trnky či třešně, nevoní ale hezky, spíše zapáchají. Květy se suší a používají pro přípravu odvarů. Plody hlohu je možné sbírat a kombinovat třeba s rakytníkem řešetlákovým. Hloh přispívá k normální funkci nervové a oběhové soustavy. Bude také skvělým parťákem pro ty, kteří mají problémy se spánkem a usínáním - má relaxační účinky a pomůže vám snadněji sklouznout do říše snů.