Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Hloh

Mezi rod hlohu patří mnoho různých druhů. Hloh obecný je keř, který dorůstá zhruba do výšky 6 metrů, využívá se v zahradnictví a roste i divoce. Sušené květy se používají v lidovém léčitelství.

 

Keře hlohu je možné potkat jak v naší přírodě, tak ve městech. Často se používá jako přírodní živý plot nebo se sází do parků. Roste však i ve volné přírodě, nejčastěji v polostinných přiměřeně vlhkých půdách na okrajích lesů či mezi potoky. Jejich plodem je drobná červená malvice, kterou milují ptáci všeho druhu. Hloh se využívá i v etnické medicíně, a sice hlavně jeho květy. Drobnější bílé kvítky vypadají podobně jako květy trnky či třešně, nevoní ale hezky, spíše zapáchají. Květy se suší a používají pro přípravu odvarů. Plody hlohu je možné sbírat a kombinovat třeba s rakytníkem řešetlákovým. Hloh přispívá k normální funkci nervové a oběhové soustavy. Bude také skvělým parťákem pro ty, kteří mají problémy se spánkem a usínáním - má relaxační účinky a pomůže vám snadněji sklouznout do říše snů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení