Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Konopí

Konopí je druh rostlin všeobecně známých. Mimo konopí s obsahem THC, které se využívá jako droga existuje konopí seté, které můžete potkat i na našich polích. Vyrábí se z něho konopné vlákno, masti, konopný olej i CBD kapky.

 

V etnické medicíně se konopí seté hojně využívá. Tato rostlina je původem z Asie a používá se tradičně pro výrobu textilního konopného vlákna, oleje nebo také biomasy. Konopí má u mnoha lidí negativní pověst, ale mezi drogy patří jen určité typy rostlin, které obsahují THC a způsobují změnu vnímání. I tyto se však neustále vědecky zkoumají a vychází najevo mnoho pozitivních účinků při nejrůznějších nemocech. V některých státech je tato droga stále zakázaná, některé jsou benevolentnější.

Konopí seté však žádné psychotropní látky neobsahuje. Tato jednoletá rostlina dorůstá výšky až 3 metrů, má typické pilovité listy a kvete zelenohnědým květem. Specifická je také vůně konopí, která je nasládlá a připomíná chmel, který patří do stejné skupiny rostlin. Sklizeň je poměrně komplikovaná, protože tlusté stonky rostliny jsou plné tuhých vláken, a pokud se sklízí na semena, je těžké rostlinu při kosení nevysemenit předčasně.

Konopí má ohromné množství využití. Z vláken se vyrábí látky, které se používají pro výrobu oblečení, tašek, obuvi a dalších produktů. Semínka jsou velmi bohatá na živiny, mohou se konzumovat v musli, v ovesné kaši nebo v salátu. Často se lisují na olej, který se opět přímo konzumuje, nebo se používá v kosmetice. Konopný olej obsahuje spoustu vitamínů - A, B1, B2, B6, C a E. K tomu pak chlorofyl a lecitin, které zvyšují produkci kolagenu a díky tomu se pokožka stává pružnější. Olej obsahuje i mnoho esenciálních mastných a olejových kyselin. Pro pleť je skvělý, protože podporuje její regeneraci, má silné protizánětlivé, oxidační a antibakteriální účinky. Konopné krémy, šampony a oleje pomáhají bojovat proti akné i dalším kožním problémům.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení