Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Konopí

Konopí je druh rostlin všeobecně známých. Mimo konopí s obsahem THC, které se využívá jako droga existuje konopí seté, které můžete potkat i na našich polích. Vyrábí se z něho konopné vlákno, masti, konopný olej i CBD kapky.

 

V etnické medicíně se konopí seté hojně využívá. Tato rostlina je původem z Asie a používá se tradičně pro výrobu textilního konopného vlákna, oleje nebo také biomasy. Konopí má u mnoha lidí negativní pověst, ale mezi drogy patří jen určité typy rostlin, které obsahují THC a způsobují změnu vnímání. I tyto se však neustále vědecky zkoumají a vychází najevo mnoho pozitivních účinků při nejrůznějších nemocech. V některých státech je tato droga stále zakázaná, některé jsou benevolentnější.

Konopí seté však žádné psychotropní látky neobsahuje. Tato jednoletá rostlina dorůstá výšky až 3 metrů, má typické pilovité listy a kvete zelenohnědým květem. Specifická je také vůně konopí, která je nasládlá a připomíná chmel, který patří do stejné skupiny rostlin. Sklizeň je poměrně komplikovaná, protože tlusté stonky rostliny jsou plné tuhých vláken, a pokud se sklízí na semena, je těžké rostlinu při kosení nevysemenit předčasně.

Konopí má ohromné množství využití. Z vláken se vyrábí látky, které se používají pro výrobu oblečení, tašek, obuvi a dalších produktů. Semínka jsou velmi bohatá na živiny, mohou se konzumovat v musli, v ovesné kaši nebo v salátu. Často se lisují na olej, který se opět přímo konzumuje, nebo se používá v kosmetice. Konopný olej obsahuje spoustu vitamínů - A, B1, B2, B6, C a E. K tomu pak chlorofyl a lecitin, které zvyšují produkci kolagenu a díky tomu se pokožka stává pružnější. Olej obsahuje i mnoho esenciálních mastných a olejových kyselin. Pro pleť je skvělý, protože podporuje její regeneraci, má silné protizánětlivé, oxidační a antibakteriální účinky. Konopné krémy, šampony a oleje pomáhají bojovat proti akné i dalším kožním problémům.