Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Kotvičník

Kotvičník zemní patří mezi oblíbené léčivé byliny se širokými zdravotními účinky. Drobnější žlutě kvetoucí rostlina se využívá pro přípravu bylinných extraktů a čajů.

 

Kotvičník je hojně rozšířený nejen v Evropě, ale také v Africe, Asii či Austrálii. V zahraničí se přímo pěstuje pro lékařské účely. Jeho původ je pravděpodobně v mořském pobřeží Číny a Japonska. Roste na suchých místech jako jsou polopouště, stepi a půdy s vysokým obsahem písku. Má rád rumiště, úseky u cest, přímořské suché oblasti.

Bylinka je spíše menšího vzrůstu, dorůstá okolo 50 cm. Jeho lístky jsou tmavě zelené, kopinatého tvaru. Kvete pětilistým výrazně žlutým květem. Původně se používal v etnomedicíně Číny, ale postupně se rozšířil do celého světa. Někde roste divoce, jinde se dokonce cíleně pěstuje. Má totiž nespočet léčivých účinků, které si oblíbili zejména sportovci. Co umí? Má příznivý vliv na reprodukční orgány - a to hlavně mužské. Podporuje také přirozenou hormonální aktivitu. Příznivě působí i na močovou soustavu, tělu dodává energii, vitalitu a přispívá také ke správné funkci kardiovaskulárního systému a srdce. Má pozitivní vliv na imunitu a přirozenou obranyschopnost.