Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Krevnice kanadská

Krevnice kanadská neboli Sanguinaria canadensis je bylina pocházející ze Severní Ameriky. Patří mezi bylinky využívané v etnické medicíně hlavně u domorodých obyvatel Ameriky.

 

Krevnice kanadská je vytrvalá bylina dorůstající výšky 20-30 cm. Má zajímavé laločnaté listy, které okamžitě upoutají pozornost. Bylinka kvete velkým a výrazným bílým květem v období dubna až května. Její hlavní kořen při poranění vylučuje červenou šťávu, čehož si všimli už američtí Indiáni. I to je nejspíš přimělo k zařazení byliny do jejich sbírky léčivek. Patřila mezi jednu z nejoblíbenějších léčivých rostlin mezi domorodými obyvateli. Krevnice se vyskytuje v severní části Spojených států amerických a v Kanadě. Miluje stinná stanoviště nejlépe pod keři nebo stromy, jedná se o rostlinku hajní.