Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Lomikámen zrnatý

Lomikamenů na světě existuje přes 450 druhů. Jedná se většinou o vytrvalé byliny, které už dle názvu najdeme na místech s kamenitou půdou. Lomikámen zrnatý je oblíbená skalnička, která se používá také v etnomedicíně.

Lomikámen zrnatý je vytrvalá bylinka, která dorůstá výšky až 50 cm. Listy uspořádané v růžici najdete hned na spodní části rostlinky. Kvete bílými kvítky tvořené z 5 okvětních lístků, které mají tvar zvonku. Lomikámen zrnatý má rád slunečná stanoviště, miluje travnaté stráně, prosvětlené lesy a sušší louky. Najdete ho jak v rovinách, tak v pahorkatinách, a to v oblasti od Maroka až po východní Rusku. Lomikámen se používá v etnické medicíně, bohužel však nemá žádné účinky schválené Evropskou unií.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení