Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Muira puama

Amazonská bylina Muira puama je oblíbenou rostlinou Jižní Ameriky. Milují ji hlavně domorodí obyvatelé, kteří jí přezdívají “dřevo potence” nebo “amazonská viagra”. Patří tedy mezi populární byliny etnické medicíny místních kmenů.

 

Muira puama je strom, který v tropických deštných pralesích Jižní Ameriky dorůstá výšky okolo 5 metrů. Patří tedy mezi ty nižší dřeviny. Vyniká však svými květy, které mají nažloutlou barvu a jsou velké asi 5 centimetrů. Jejich specialitou je intenzivní a výrazná vůně, která připomíná jasmín. Domorodé obyvatele i všechny vyznavače přírodní medicíny však víc než voňavé květy zajímá to, co má strom pod zemí. Právě kořen Muira puamy se používá v přírodní medicíně a domorodci věří jeho afrodiziakálním účinkům. Kořen je hnědý, tuhý a obsahuje širokou škálu nerůznějších látek.

Muira puama je strom, kterému vyhovuje prostředí deštného pralesa, potřebuje teplé a vlhké podnebí. V Amazonii roste už stovky let a domorodí obyvatelé ji objevili už velmi dávno. Její kořen používají k výrobě přírodního tonika nebo žvýkali samotnou kůru stromu, což mělo přinášet afrodiziakální účinky. Do Evropy se její sláva donesla teprve ve 20. století.