Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Olvido

Olvido známý jako Jochovec olšolistý je keř, který pochází z vlhkých oblastí USA. Využívá se v přírodní medicíně například jako přísada do bylinných čajů.

 

Jochovec olšolistý, latinsky Clethra castaneifolia a lidovým jménem nazývaný olvido je drobnější keř, který dorůstá výšky 1-2 metrů. Jeho domovinou je USA, kde se vyskytuje v oblastech od Mainu do Floridy a na západ k Texasu. Dnes ho můžeme najít ale i v Jižní Americe nebo v Asii.  Pro úspěšný růst vyžaduje vlhké až promáčené půdy. Potkat ho můžete i v českých zahradách, jedná se ale spíše o raritu.

Jochovec má krásné zelené listy, oválné, pilovité na okrajích a dlouhé až 10 cm. V Česku se jedná se o opadavou dřevinu. Má rád slunná stanoviště, kde mu nestíní jiné keře či rostliny v těsném sousedství. Kvete hroznovitými bílými kvítky, které jsou uspořádané do hroznů a mají intenzivní sladkou vůni. Těšit se z nich můžeme od května do konce července.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení