Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Brazilský ženšen

Mimo klasický pravý ženšen existuje i brazilský ženšen, latinsky Hebanthe eriantha, známý také pod jménem suma. Využívá se v tradiční etnomedicíně.

 

Ženšenů na světě existuje docela dost. Oblíbeným zástupcem je i ženšen brazilský, kterému se přezdívá suma. Jak vyplývá z jeho druhového jména, narazit na něho můžeme v oblasti Jižní Ameriky, kde se tradičně používá jako přírodní léčivo a tonikum. Domorodí obyvatelé ho nazývají také jako “para todo”, což znamená “na všechno”. Jeho využití je tedy velmi široké. Bohužel Evropská unie nepovoluje u neschválených léků uvádět jakékoliv účinky. Pro účely etnomedicíny se používá kořen této rostliny, který se suší a mele na jemný prášek. Suma také patří mezi zásadní složku slavného odvaru z liány ayahuasca, který vyhledává spousta cestovatelů prahnoucích po dobrodružném zážitku. Bylina samotná však nezpůsobuje žádné omamné účinky.