Brazilský ženšen

Mimo klasický pravý ženšen existuje i brazilský ženšen, latinsky Hebanthe eriantha, známý také pod jménem suma. Využívá se v tradiční etnomedicíně.

 

Ženšenů na světě existuje docela dost. Oblíbeným zástupcem je i ženšen brazilský, kterému se přezdívá suma. Jak vyplývá z jeho druhového jména, narazit na něho můžeme v oblasti Jižní Ameriky, kde se tradičně používá jako přírodní léčivo a tonikum. Domorodí obyvatelé ho nazývají také jako “para todo”, což znamená “na všechno”. Jeho využití je tedy velmi široké. Bohužel Evropská unie nepovoluje u neschválených léků uvádět jakékoliv účinky. Pro účely etnomedicíny se používá kořen této rostliny, který se suší a mele na jemný prášek. Suma také patří mezi zásadní složku slavného odvaru z liány ayahuasca, který vyhledává spousta cestovatelů prahnoucích po dobrodružném zážitku. Bylina samotná však nezpůsobuje žádné omamné účinky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení