Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Bylinné tablety

Bylinné kapsle a tablety jsou častým doplňkem stravy. Vyrábějí se primárně ze želatiny a obsahují extrakt nebo sušený prášek z rozličných bylin. Existují vegetariánské varianty.

 

Ne každý rád pije bylinné čaje nebo sirupy. Pokud ale člověk chce čerpat benefity z přírodní lékárny, nějakým způsobem do sebe bylinky vpravit musí. Od toho jsou tu bylinné tablety, které stačí několikrát denně zapít vodou a je to. Jsou vhodné pro všechny, kdo nemají čas na přípravu čaje nebo jim byliny nechutnají. Některé jsou velmi hořké či mají zvláštní vůni a člověk si na ně musí zvyknout.

Bylinné tablety bývají vyrobené ze sušených bylinek, které jsou ztlačené do pilulky. Ještě častěji se však setkáte s bylinnými kapslemi. Tvoří je želatinové pouzdro (často i z vegetariánské želatiny), které je naplněné buďto sušeným práškem z umleté bylinky nebo tekutým bylinným extraktem.