Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Copaiba

Pod exotickým názvem Copaiba se skrývá pryskyřice ze stromu Copaifera officinalis, který roste v Amazonii. Hojně se využívá v etnické medicíně.

 

Oblast Amazonie je bohatá nejen na živočichy, ale také na zajímavé rostliny. Mezi takové patří i Copaifera officinalis, vysoký strom, který se tyčí až do neuvěřitelných 30 metrů. Díky své obří výšce a rozlehlé koruně je nedílnou součástí vyššího stromového patra, bez kterého si dnes nedovedeme amazonský prales představit my ani mnoho jeho obyvatel. Tento strom upoutal pozornost domorodých kmenů svou pryskyřicí, kterou indiáni nazývají “balsamo de copaiba”. Tato pryskyřice a dále vyrobené tinktury hrají velkou roli v oblasti etnické medicíny už mnoho generací. Pryskyřici copaiba získávají šetrným navrtáním kmene tak, aby mohl strom dál růst a prospívat. Ze vztahu indiánů k dřevinám se máme co učit. Ze stromu Copaifera se dále využívají i semena, která se lisují na olej.