Od 4.7. - 31.8. 22 má TELEFONICKÁ PORADNA DOVOLENOU, v případě dotazů pište, prosím, na mail: INFO@BYLINKYZAMAZONIE.CZ. Děkuji za pochopení. Blanka Čížkovská

Copaiba

Pod exotickým názvem Copaiba se skrývá pryskyřice ze stromu Copaifera officinalis, který roste v Amazonii. Hojně se využívá v etnické medicíně.

 

Oblast Amazonie je bohatá nejen na živočichy, ale také na zajímavé rostliny. Mezi takové patří i Copaifera officinalis, vysoký strom, který se tyčí až do neuvěřitelných 30 metrů. Díky své obří výšce a rozlehlé koruně je nedílnou součástí vyššího stromového patra, bez kterého si dnes nedovedeme amazonský prales představit my ani mnoho jeho obyvatel. Tento strom upoutal pozornost domorodých kmenů svou pryskyřicí, kterou indiáni nazývají “balsamo de copaiba”. Tato pryskyřice a dále vyrobené tinktury hrají velkou roli v oblasti etnické medicíny už mnoho generací. Pryskyřici copaiba získávají šetrným navrtáním kmene tak, aby mohl strom dál růst a prospívat. Ze vztahu indiánů k dřevinám se máme co učit. Ze stromu Copaifera se dále využívají i semena, která se lisují na olej.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení