Drazí přátelé, od 1.5.2024 je majitelem Blue Bloom s.r.o., ( Inca Botanica ), veškeré dotazy a pohledávky ohledně objednávek, dotazů apod. směrujte na mail eshop@incabotanica.com nebo na tel. +420 770 600 933 po-pá od 11:00-13:00.

Amazonie

Amazonie4Amazonie je jedním z nejvýznamnějších ekosystémů na světě. Zahrnuje Amazonskou nížinu, největší tropický deštný les i povodí řeky Amazonky. Celkově se rozprostírá se přes devět jihoamerických zemí. Konkrétně se jedná o Brazílii, Bolívii, Venezuelu, Peru, Kolumbii, Ekvádor, Guyanu, Surinam a Francouzskou Guyanu. 

Čím je Amazonie významná?

Oblast Amazonie je známá především proto, že se zde rozkládá Amazonský deštný prales, tedy největší tropický deštný les na světě. Okrajové části pak tvoří savany, buše a lesy nížin. 

Nachází se zde tisíce druhů rostlin a zvířat, které jsou neocenitelné pro globální biodiverzitu. V Amazonii žije přes 100 000 druhů savců, ptáků a plazů a přes 270 000 druhů hmyzu. A kromě toho i obrovské množství různých druhů rostlin a hub. Navíc spousta organismů pravděpodobně teprve čeká na objevení. 

V Amazonii žije také spousta indiánských kmenů, přičemž některé z nich jsou zcela soběstačné a nesetkávají se s “běžnou” civilizací. Jedná se asi o 60 kmenů. 

Amazonie hraje klíčovou roli v globálním klimatu. Je totiž zodpovědná za značnou část ukládání uhlíku. V posledních letech ale bohužel velmi silně ohrožená. Masové kácení lesů, vypalování půdy a těžba dřeva jsou hlavními příčinami ničení tohoto citlivého ekosystému. Tyto aktivity nejen, že ohrožují mnoho druhů zvířat a rostlin, ale mají vážné dopady na místní komunity, které jsou závislé na přírodních zdrojích.

AmazonieJaké produkty pocházející z Amazonie najdete na e-shopu?

V nabídce najdete mnoho produktů, které obsahují přísady pocházející z Amazonie. Tato oblast je totiž velmi bohatá na bylinky a rostliny, které mají mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Jedná se například o acai berry, guaranu, aguaje a mnohé další. 

Věřím, že produkty z Amazonie jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají přírodní a udržitelné způsoby v péči o své zdraví. Pokud máte zájem o více informací nebo si nevíte s výběrem produktů rady, neváhejte mě kontaktovat. Ráda se vám budu osobně nebo po telefonu věnovat. 

Pokud se chcete o rostlinách, speciálních termínech nebo o zemích a dalších pojmech souvisejících s Amazonií a etnomedicínou dozvědět více, hledejte je ve slovníku pojmů.